Giresunspor Kulübü eski Başkanı Osman Çırak, Bahçeşehir Üniversitesi mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ve ailesine yapılan eleştirilere sert çıktı.

 Giresunspor Kulübü eski Başkanı Osman Çırak, Bahçeşehir Üniversitesi mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ve ailesine yapılan eleştirilere sert çıktı.

İş insanı Osman Çırak yaptığı açıklamada; “Değerli büyüğüm Enver Yücel ve ailesi tam bir Giresun aşığıdır ve Giresunspor için yaptıkları da ortadadır. Kulübümüz bugün çok ağır bir süreçten geçerken ve çok ağır bir borç yükü altında ezilmekte iken Sayın Enver Yücel ve çok kıymetli ailesini eleştirmek hangi vicdana sığar bunu da çok merak etmekteyim” dedi.

Çotanakların eski Başkanı iş insanı Osman Çırak şöyle devam etti:

Son günlerde kamuoyunda oluşan Sayın Enver Yücel ve Sayın Hüseyin Yücel’e yapılan eleştirilerin gereksiz ve haksız eleştiriler olduğunu kanaatindeyim.

Enver Yücel ve ailesinin geçmişte Giresunspor’a sağladığı destekleri ve kulübümüz için yaptıklarını gençlerimiz ve bugünkü taraftarlarımızın çoğu bilmeyebilir. Ancak Sayın Yücel’in şanlı Giresunspor’a sağladığı maddi ve manevi destekleri kulüp kayıtlarında ve yönetimlerinde mevcuttur. Hatta Giresunspor’umuza profesyonel takımımızı deplasmanlara taşımak için ilk kulüp otobüsünü de Enver Yücel almıştır.

Haksız eleştiri yapanlar şunu bilmelidirler ki, Hakan Karaahmet ile girdiğimiz seçim yarışında Sayın Enver Yücel’in oluşturacağımız yönetime her türlü desteği vereceğini ve çok önemli oranlarda sponsorluk desteği sağlayacağını söylememize karşın ne yazık ki o Genel Kurul da siyasetin baskısı neticesinde ilimizin Valisi ve Belediye Başkanı ile görüşme yapmamız bile engellenmiştir. Biz bu günlerin kaçınılmaz olduğunu o kongrede yüksek sesle dile getirmememize ve her platform da anlatmamıza rağmen siyasi erkan ve kongre üyelerimizin o günkü tercihleri çok sevdiğimiz güzide kulübümüzü milyonlarca borç sarmalının içerisine sürüklemiş ve devamın da bugünlere kadar taşımıştır.

Osman Çırak ismi her ortamda aslı astarı olmayan asılsız söylemlerle itibarsızlaştırılmaya çalışılmış ve aynı kişilerin ‘küçük olsun ama bizim olsun’ mantığıyla Giresunspor’u değil de sadece kendi menfaat ve kişisel çıkarlarını düşünen zihniyetler tarafından bugünkü karanlığın içerisine sürüklenmiştir.

İlimize sosyo-kültürel ve ekonomik anlamda her türlü desteği sağlamış olan Giresun aşığı değerli büyüğüm Sayın Enver Yücel’in kulübümüze sağladığı katkılar benim ve aklı selim taraftarlarının gönlündedir. Sayın Yücel’in Giresunspor’umuza bundan sonraki süreçte de her türlü desteği koşulsuz ve şartsız vereceğinden en ufak şüphemiz yoktur.

Kulübümüz bugün çok ağır bir süreçten geçerken ve çok ağır bir borç yükü altında ezilmekte iken Sayın Enver Yücel ve çok kıymetli ailesini eleştirmek hangi vicdana sığar bunu da çok merak etmekteyim. Ayrıca bu zemini hazırlayanları ve kulübümüzü bu hale getirenleri de yüce Allah’a havale ediyorum.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki Giresunspor’umuz için ve ben ve arkadaşlarımın; günü, yeri ve zamanı geldiğinde hiçbir sorumluluktan kaçmayacağımızın da bilinmesini istiyor büyük Giresunspor camiasına saygılarımı sunuyorum.”

 Zafer AKTEN

 
Paylaşmayı Unutma!

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır

 
 
 
 

DİĞER İÇERİKLER

En çok kaybeden Giresunspor
Güller ile 3 puan yok
Sanayispor
O maç seyircisiz
Kadir ilk 11

Bizi Takip Edin

SON HABERLER

En çok kaybeden Giresunspor
Güller ile 3 puan yok

Sadece takımımızı destekleyin

Sanayispor

Kadir ilk 11

Golü 42 yaşındaki oyuncudan yedik

Galibiyet hasreti 13 maça çıktı