O takımın tecrübesi varsa bizim takımın da gençliği var… İnşallah gençliğimiz bir işe yarar

2023-2024 Futbol sezonuna başlarken bizim kadar sorunlu, batağa saplanmış başka bir takım var mıydı Türkiye Liglerinde bilemiyorum.

Küme düşmüşsün, borç dağları aşmış, elindeki neredeyse tüm futbolcularını kaptırmış, transfer tahtan kapalı ve hala mücadele etmeye çalışıyorsun. Bu kaos dolu ortamda iyi niyetle ter döken futbolcularımıza, onları maçlara hazırlayan Teknik Ekibimize  “Vallahi helal olsun” demekten başka bir şey gelmiyor elimden.

Ligin ilk haftasında sahamızda Bodrumspor karşısında heyecanla koşuşan gençlerimizi gördüğümüzde biraz dudak bükmüştük “bu iş nasıl olacak ”diye.

Ancak ikinci haftadaki Çorum deplasman galibiyeti umutlarımızın yeşermesine neden oldu. Pazartesi günü sahamızdaki Bandırma mağlubiyeti ise hiç de hak etmediğimiz bir sonuçtu. Yapılanlara, yaşanılanlara taraftar olarak hepimizin çok kızgın olmasına rağmen şu an da formayı terleten çocuklarımızın iyi niyetleri, kazanma hırsları, mücadele güçleri bizlere kızgınlığımızı unutturup Çotanaklara destek vermemizi sağladı.

Bu akşam İstanbul deplasmanında, tüm maçlarında galip gelmiş, sekiz gol atıp henüz gol dahi yememiş lig lideri Eyüpspor ile maçımız var.

Para sorunu olmayan, gayet iyi bir kadroya sahip Mor-Sarılılarla işimiz bir hayli zor. Caner Erkin, Mustafa Pektemek, Babel, Robin Yalçın Eyüpspor’un ürkütücü isimlerinden bir kaçı.

O takımın tecrübesi varsa bizim takımın da gençliği var…

İnşallah gençliğimiz bir işe yarar…
Paylaşmayı Unutma!