Mevla Kerim, anlayışı ile devam edersek…

Temel hastalanmış...

Ama

Hastalığına kimse inanmamış, Temel de vasiyet mektubu bırakmış,’Ben öldükten sonra bu vasiyetimi açıp, okuyun ve gereğini yerine getirin’ demiş.

Temel ölmüş...

Ve

Mezar taşına vasiyeti doğrultusunda "Hastayum dedum dedum inanmadunuz... Şimdi n'oldi?"yazılmış.

Giresunspor’un geldiği nokta hepinizin malumu. 3, 5 sene önce siyasilerin desteğini arkasına alarak göreve gelen başkan ve ekibinden borcu eritmesi beklenirken, daha da katlandığı iddia ediliyor.

Topu hiç taça atmayacağız diyenler, 3 idarecinin neden aynı anda bırakma gereği duyduğu konusunda bir açıklama yapma gereği bile duymadılar.

Mevcut borcun ne olduğu, transfer tahtasının açılması için ne kadar bir paraya ihtiyaç duyulduğu konusunda da kimse bir şey bilmiyor.

Pyerre olayı doğru ise buyurun cenaze namazına.

Mevcut yapıdaki sporculara ne kadar borç var, ne kadar ödeme yapıldı, primler ödendi mi? Bu da sır perdesi gibi.

Geçmiş dönemlerdeki idareciler zamanında top koşturan yabancı ya da yerli oyuncuların alacakları tahtaya düşüğünde kendilerine yakınlara yazdıranlar, özellikle geçen sezon lig devam ederken bırakıp gidenlerin Giresunspor'a faturasının ne olacağını belirtmiyor ya da belirtmek istemiyor.   

Şimdi bu yazıyı okuyanlardan bazıları; “Adama bak ya, biz 40 bilmem kaç sene sonra Süper Lige çıkmışız, en son hafta Fenerbahçe’yi yenmişiz, öncesinde Galatasaray’ı, geçen sene Beşiktaş’ı yenmeyi başarmışız, bu ne diyor’ diyebilir.

Lakin ben de daha önce Süper Ligi görmemiş bir Giresunluyum ama şu bir gerçek ki Temel'in hastalığına inanmayanlar gibi Giresunspor’un içinde bulunduğu hastalığa inanmayanlar çok. Biz dile getirelim ama siz ister inanın, ister inanmayın.

Bizim hasta Temel gibi değil, hâla nefes alıyor ama şimdiden önlemin alınması gerek. Gelecek ile ilgili adımlar mutlaka atılmalı.       

Mevla Kerim, anlayışı ile devam edersek…

Dilim varmıyor

Ama…. Dedim ya dilim varmıyor.
Paylaşmayı Unutma!