Haydi Çotanaklar, sizleri Atatürk Stadı'na bekliyoruz. Güzel bir Cumartesi akşamında tribünlerdeki yerlerimizi alalım ve alınacak galibiyette pay sahibi olalım

2018-2019’a yepyeni bir ruh ve değişik bir kadroyla başlayan Giresunspor ikide iki yaparak taraftarlarını heyecanlandırırken;  averajla da olsa liderlik koltuğunun sahibi oldu. İlk iki haftada alınan galibiyetler, kadromuz henüz oturmamasına rağmen takıma ve taraftarlara olumlu bir hava getirdi. Bu havanın devam etmesi için liderliğimizi sürdürmemiz gerekir.

Yeniden kurulmuş kadrosuyla sezona güzel bir başlangıç yapan temsilcimiz, bugün sahasında Elazığ ile oynayacak. Teknik heyetin de belirttiği gibi, takım henüz rayına oturmadı ama ilk iki maçta elde edilen güzel sonuçlar, ligin gidişatı açısından çok iyi oldu.

İlk hafta evinde gençlerden kurulu Eskişehirspor’u 3-1’lik skorla yendikten sonra çıkılan Ankara deplasmanında Osmanlıspor’dan alınan 1-0’lık galibiyet, takıma ve şehre güzel bir hava getirdi. Şimdi bu havamızın devam etmesi için  Elazığ maçını da 3 puanla kapatmamız gerekiyor.

Her takımda olduğu gibi, bizde de zamana ihtiyaç var ancak elimizdeki avantajları iyi kullanmamız gerek. Takımda bir hayli eksik var, sakat var, ne var ki eldeki hazır futbolcular bize galibiyet için yeterli. Sezon başında çok iyi bir hava yakaladık, bu havamızı bozmamamız lazım. Sahasında seyircisiyle bütünleşecek olan takımımız, Elazığ engelini de aşacak güç ve moraldedir.

Sezon başında lider olmak önemli değil, bunu sürdürmek ve lig sonunda burada kalmak önemlidir. O yüzden hem liderliğimizi koruyalım ve hem de puanları üçer üçer toplamaya devam edelim.

Böyle devam ettikçe havamız daha da artacak ve her takım bize karşı çekinerek mücadele edecektir. Sezon başında elde edilen avantaj mutlaka korunmalı ve takım rayına oturuncaya kadar da sabırla çalışmalıyız.

3-4 futbolcu haricinde tamamen yenilenen Giresunspor’da oyunu çevirecek ve sonuca gidecek ayaklar var. Bu ayaklar her maça aynı ciddiyetle çıkmalı ve rakibe sahayı dar etmelidirler. Osmanlı maçında rakip takımın sol kanadını adeta felç eden Sangare, sol kanatta güzel işler yapan Adama Ba gibi klas oyuncuların yanı sıra, kalede formda bir Anıl, defansta tecrübeli isimler ve orta sahada da kaliteli kramponlar var.

İşte bu klas ayaklarla yolumuza fire vermeden devam etmeli ve daha ilk haftada yakaladığımız liderliği de sürdürmeliyiz. Bunu da sağlamak için Elazığ maçında Atatürk Stadı’nı doldurmamız ve takımımıza 90 dakika boyunca destek olmamız gerekir.

Haydi Çotanaklar, sizleri  Atatürk Stadı’na bekliyoruz. Güzel bir Cumartesi akşamında tribünlerdeki yerlerimizi alalım ve alınacak galibiyette pay sahibi olalım.
Paylaşmayı Unutma!