Haydi Çotanaklar, Atatürk Stadı'nda buluşalım ve hep birlikte güzel bir hafta sonu geçirelim.

Ligde teknik adam Hakan Kutlu ile güzel bir çıkış yakalayan ve ikinci yarıya da süper bir başlangıç yapan sevdamız Giresunspor, Cumartesi günü evinde İstanbulspor’u ağırlayacak. Her maçın kendine özgü bir zorluğu vardır. Her maç zordur, ama bunu kolaya çevirmek de bizim elimizde. Geçen hafta deplasmanda lider Hatay’a adeta kök söktüren ve hatta orada galibiyeti kaçıran Giresunspor’dan, bu hafta kendi evimizdeki maçta mutlak galibiyet bekliyoruz.

Del Valle ve Landel gibi iki star oyuncumuzun olmayışı elbette bizim için büyük handikap. Ancak, bu futbolcuların yerine yeşil-beyazlı formayı giyip sahaya çıkacak oyuncular, onları aratmayacak şekilde mücadele vereceklerdir. Bundan asla şüphemiz yok.

Teknik adam Kutlu ile yakalanan ivmeyi devam ettirmemiz ve yakaladığımız playoff hedefine adım adım yaklaşmamız gerekir. Lige baktığımızda play-off potasındaki takımlarla üst basamaklar hariç pek farkımız yok. Bu haftaki ve bundan sonraki maçlarda alacağımız güzel sonuçlar, takımımızı daha da yukarılara çıkaracak ve bizi ligde iddialı konuma getirecektir. Yakaladığımız bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız.

Bu bilinçle maça çıkıp hedeflediğimiz puanları almalıyız. Sahasında seyircisiyle bütünleşecek Giresunspor’un, yenemeyeceği takım yoktur. Onun için Giresunspor sevdalısı Çotanakları tribünlere davet ediyoruz. Bu haftaki rakibimiz İstanbulspor. Yabana atılacak bir takım değil, başlarında da bize her zaman ters gelen bir teknik adam Fatih Tekke var.

Maçta tüm önlemlerimizi alıp, ona göre mücadele etmeliyiz. Kendi evimizdeki maça tempolu başlayıp, ilk 30 dakika içinde rakibin işini bitirmeliyiz. Sahaya çıkacak oyuncularımız tüm hırslarını ortaya koyup, canla-başla mücadele etmeli ve seyircisiyle bütünleşerek coşkulu bir futbolla sonuca gitmelidir. Coşkulu ve tempolu bir oyunla rakibimize sahayı dar etmeliyiz. Ayrıca, maçın 90 dakika olduğunu unutmadan oyunun her bölümde üstünlüğü elimizde tutmalıyız.

Futbolda iyi mücadele eden ve oyuna konsantre olan taraf mutlaka başarıya ulaşır. Rakip kim olursa olsun, 90 dakika yılmadan usanmadan mücadele edip, yakalanan pozisyonları değerlendirip sonuca gitmeliyiz. Kendi evimizde oynuyoruz, tempolu ve coşkulu bir mücadele sergileyip, tribünlerin de desteğiyle hedefimize ulaşmalıyız. Teknik heyetimize ve futbolcularımıza güveniyoruz ve İstanbulspor karşısında onlardan güzel bir galibiyet bekliyoruz.

Haydi Çotanaklar, Atatürk Stadı’nda buluşalımve hep birlikte güzel bir hafta sonu geçirelim…
Paylaşmayı Unutma!