İstanbulspor maçını mutlaka kazanması gerekiyor. Biz, teknik heyetimize ve oyuncularımıza güveniyoruz.

Uzun süre sahalardan uzak kalmak ve maç yapmamak tabii ki sıkıntı yaratır. O yüzden Giresunspor, Adana ile oynadığı ilk maçında çok zorlandı, hatta direkten döndü. Boş tribünler önünde oynanan maçta zorlanan ve kendisinden beklenen futbolu sahaya yansıtamayan Giresunspor, uzatma dakikalarında bulduğu gollerle maçı kotardı ve play-off umutlarımızı yeşertti diyebiliriz.
Adana maçında sahaya çıkan 11’imiz, fazla istekli görülmezken, idman eksikliği bulunan Del Valle’nin yokluğu fazlasıyla hissedildi. Hücum hattında yer alan oyuncularımız Özgür Can ve Rusescu’nun etkisiz kalışı, rakibe kolaylık sağlarken; orta sahada Landel’in yalnız kalışı, eksi yönlerimizdi. Serin bir havada oynanan maçta tempoyu bir türlü arttıramadık, bu da rakibin işine geldi. Son kozlarını oynayan Adanaspor, Giresun’a puan umuduyla gelmişti, ancak bu kadar genç oyuncuyla yapılan mücadele bir yere kadar gitti. Rakip takım öne de geçti, ancak ev sahibi ekip maçın 90 dakika olduğunu unutmadan oynayınca, beklenen galibiyet zor da olsa geldi.
Şimdi önümüzde zorlu bir maç var. Salı günü yine evimizde İstanbulspor’u konuk edeceğiz. 34’ncü dakikadan itibaren 1-0’lık mağlubiyetimizle başlayacak maçta, futbolcularımızdan daha istekli ve tempolu bir mücadele bekliyoruz. Adana galibiyetiyle moral bulan ekibimizin, play-off yolundaki iddiasını sürdürebilmesi için, bu maçı mutlaka kazanması gerekiyor. Bu maçta Del Valle ve Landel gibi etkili isimlerin olmayışı, işimizi daha da zorlaştıracak. O yüzden bu futbolcuların yerine sahaya çıkacak olan oyuncularımızın çok iyi olmaları ve sonuca etki yapmaları şarttır. Maça 1-0 yenik başlayacağız, ama bu maçı kaybettiğimiz anlamına gelmez. Ne kadar iyi mücadele edersen ve rakibi hataya zorlarsan, o kadar iyi sonuç alırsın. Giresunspor, İstanbulspor karşısında hep golü düşünmeli ve hücuma yönelik bir mücadele sergilemelidir. Takımımız ilk yarıda en az 1 gol bulup eşitliği sağlamalı ve ikinci yarıya da moralli başlamalıdır. 
İstanbulspor maçı bizim için kader maçıdır. Bu maçı da kazandığımız takdirde play-off yolumuz açılacak ve ligin şekli değişecektir. Futbolcularımız sahada ellerinden gelenin en iyisini yapmalı ve 3 puanı koparmak için bitiş düdüğüne kadar aslanlar gibi mücadele etmelidirler. İstekli ve tempolu bir oyunla sahadan gülerek ayrılan taraf olmalıyız. 3-1’lik Adana galibiyetiyle moral bulan ekibimizin, play-off yolunda emin adımlarla yürüyebilmesi için, İstanbulspor maçını mutlaka kazanması gerekiyor. Biz, teknik heyetimize ve oyuncularımıza güveniyoruz. Haydin Çotanaklar, yolumuz play-off yolu olsun diyor ve Salı günkü maç için Yeşil-Beyazlı takımımıza başarılar diliyoruz. 

 
Paylaşmayı Unutma!