ikinci devre öyle bir Giresunspor vardı ki sahada. "Anlatılmaz, yaşanır" denir ya, işte öyle bir şey.

Düşün, liderlik maçına çıkıyorsun ve çok önemli üç eksiğin var; Eren Tozlu, Nalepa ve Erol Can. Karşındaki takımda senin en yakın rakibin… Hele bir de ilk devreyi baskı altında geçirirsen.
Bunlara hiçbir inisiyatifi senden yana kullanmayan hakem de eklenince adamın aklından oynayacağımız maçın ikinci devresi için “Allah Bizi Korusun” fikri geçmez mi? Sizi bilmem ama vallahi benimkinden geçti.
Ancak ikinci devre öyle bir Giresunspor vardı ki sahada… “Anlatılmaz, yaşanır” denir ya, işte öyle bir şey…
Maça son derece durgun başlayan Giresunspor ilk beş dakikada Tuzlanın ataklarını karşılayan takımdı. Beşinci dakikadan itibaren sahamızdan çıkmaya başladık, buna Tuzlaspor da cevap verince ilk on dakikada gol pozisyonu yaşanmayan ancak mücadele dolu bir orta saha savaşı izledik. Dakikalar ilerledikçe de Tuzlaspor’un hâkimiyetini ve baskısını iyice hissettik. Sadece 25-35 dakika aralıklarında atak üstünlüğü bize geçti ama bu bölümde de sadece bir gollük pozisyonumuz vardı.
İlk devrede kalecimiz Onurcan Tuzla ataklarına dur derken Diarra mükemmel bir oyun ortaya koydu. Orta sahada da Mehmet Taş ayakta kalan tek isimdi. Savunmamız yine mükemmel bir oyun ortaya koyarken Uzodimma etkisiz, Traore katkıda bulunmayan, Caner Hüseyin de ataklarımızı sonlandıran futbolcumuzdu.
İkinci devre sahada inanılmaz bir Giresunspor vardı. İlk devrenin suskun isimleri Traore, Uzodimma, Caner Hüseyin sorumluluk alıp her atağımıza katkıda bulunmaya başlayınca gollerimiz de peş peşe gelmeye başladı. 62. dakikada Traore’nin serbest atışına müthiş yükselen Sergen ilk golümüzü Tuzla ağlarına göndermekte zorluk çekmezken 76. dakikada da Caner Hüseyin’in pasına Balde aynı güzellikte cevap vererek takımımızı 2-0 öne geçiren golü attı. Balde 81. dakikada da fırsatçılığını konuşturup kaleciden dönen topu ağlara gönderince maçın sonucunu da ilk devrenin liderini de ilan etmiş oldu: 3-0 
1-Süper ligde yönettiği tüm maçlar sıkıntılı olan maçın hakemi Özgür Yankaya bu maçı da yüzüne gözüne bulaştırdı. Öyle iki kontra atağımıza acımasızca düdük çaldı ki bence o düdükler bu işten anlamadığının işaretiydi. Bir de her düşene faul çalması da garip bir uygulamaydı.
2- İlk devre çok sıkıntı çektik ama ikinci devre her şeye değdi.
3-Onurcan, Diarra, Mehmet Taş maçın yıldızlarıydı. Her geçen gün üstüne koyarak form tutan savunmamız bu ligin en iyi savunması.
4-Artık spor programlarında layık olduğumuz değeri görür ve hak ettiğimiz zamanı alırız.
Ligin ilk yarısını 35 puan toplayıp lider olarak tamamlayan Çotanaklar bu maç ile birlikte ( eğer bir değişiklik olmazsa) Giresun Atatürk Stadyumuna da veda etti. Türkiye’nin en güzel manzaralı stadyumundan ayrılmak bizim gibi amatör olarak sahasında top oynamış seyirci olarak tribünlerinde yer almış, bayramlar yapmış, konserler izlemiş insanlara çok zor geliyor…
Başka da bir şey söylemiyorum.
Paylaşmayı Unutma!