16 maçlık yenilmeme, 12 maçlık galibiyet serisine geçen haftaki Altay maçından sonra veda eden Giresunspor yeni bir seriye başlamak amacıyla Ümraniye deplasmanındaydı.

Her ne kadar Diarra’ nın kart cezalısı, Sergio’ nun da sakat olması sorun yaratsa da bir önceki günde ligdeki takipçilerimizin puan kaybetmeleri bizim en büyük motivasyonumuzdu.
Alt sıramızda yer alan dört takımın gelecek hafta kendi aralarında oynamaları da bizim yerimizi sağlamlaştırmak için büyük şanstı.
Ancak Ümraniye maçı maalesef beklentileri karşılamadı. Maça tutuk ve etkisiz başlayan takımımız zaman ilerledikçe Ümraniye’nin ataklarını karşılayan takım hüviyetine büründü. Maçın ilk yirmi dakikasında neredeyse sahada yoktuk. 20’li dakikalarda ön’ de basmaya, Ümraniye’yi sahasından çıkartmamaya ve biraz olsun nefes almaya başladık. 29.dakika’da ise Kartal’ın korner atışından gelen topa Sergen’in üstünden yükselen Glumac takımını 1-0 öne geçiren golü attı. İki dakika sonra Balde’nin vuruşu Ümraniye direğinden dönünce çok şansız bir an yaşadık.37.dakikada ise Sadi ile bulduğumuz gol hakem tarafından ofsayt gerekçesi ile iptal edildi. 43.dakikada uzun bir pası Sergen acemi bir şekilde sektirince Atakan, Mayi’yi gördü o da maçı 2-0 yaptı. 45.dakikada ise Caner’in soldan ortasına Balde müthiş vurdu ve ilk devreyi 2-1’ e getiren golümüzü attı.
İkinci devreye de aynı kadro ve aynı anlayışla başladık. Daha çabuk daha hareketli oynamamız, bireysel performansları yukarı çekmemiz gerekirken yapamadık, oyunu bir türlü Ümraniye alanına yıkamadık. Aslında ilk devreye göre daha çok atağa çıkmaya başladık ama Ümraniye akıllı oyunuyla, ayağa paslarla bize hemen cevap verdi.
69.dakikada Ümraniye savunma adamı Alim, kornerden gelen topa çok rahat kafa vurarak takımını 3-1 öne geçirdi.
Bu arada 54.dakikada Glumac’ın golü ofsayt,76. dakikada yediğimiz gol de faul diye sayılmadı. Bizim de son anlarda bazı pozisyonlarımız oldu ama sonuçsuz kaldı.
Kısaca;
1-Sadi-Sergen ikilisi bu maçta son derece kötü bir performans sergilediler.
2-En güvendiğimiz yer olan savunmamız bu kez sınıfta kaldı. Özellikle ilk golde Onurcan’ın yediği gol klasına yakışmadı. Her atağımızda görmeye alıştığımız Hayrullah ve Hüsamettin bindirmeleri bu kez yokları oynadılar.
3-Ümraniye belli ki dersine iyi hazırlanmış… Orta sahasında Kartal, Camara ve Atakan çok iyilerdi. Her atak onlardan geldi. Bizim hocanın maç gittikten sonra yaptığı değişiklikler ise takımda pek bir değişiklik yaratmadı. Ne oynadığını bilen bir takım karşısında oldukça acemi kaldık.
4-Hakem Burak Şeker, son derece kötü bir yönetim gösterdi. Bu kadar seyircisiz maçta etki altında kalan hakem görmemiştim. Adam bir de Süper Lig hakemi…
5-Artık kaybedecek puanımız kalmadı. Aklımızı başımıza alma zamanı geldi de geçiyor bile… Bizi buralara bu takım getirdi, süper lige de bu takım götürecek… Ben güveniyorum.
Paylaşmayı Unutma!