Bu mağlubiyet olabilir ama kötü olan şey doğru dürüst oyun oynamamamız, isyan etmememiz. Bu maçta kaderine razı bir oyun sergilememiz bize hiç yakışmadı.

Ligin 31.haftasında lig lideri ile ikincisinin maçını izlemek için büyük  bir heyecanla TV başına geçtik. Bir tarafta haftalardır beyliğini sürdüren Lider Giresunspor diğer tarafta son maçlardaki başarılı sonuçlarla çıkışını sürdüren ve ikincilik koltuğuna oturan Adana Demirspor vardı.
Maçı da Süper Lig’de yeni yeni görev almaya başlayan Erkan Özdamar yönetecekti… Dışarıdan bakıldığında her şey dört dörtlük gibiydi. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı ve Adana’dan beklemediğimiz bir sonuçla üzgün ayrıldık: 3-0.
Bu maç “sezonun maçı” diye TV spikerinin anons etmesiyle birlikte Adana Demirspor atağa başladı. Daha ilk 60 saniye dolmadan kalemiz bir tehlikeyi savuşturmuştu bile. Gerçekten Adana takımı maça çok hızlı ve tempolu başladı. Hakem Erkan Özdamar da ilk andan itibaren tüm takdir haklarını mavi-siyahlılardan yana kullanınca bizim için de kaos dolu dakikalar başlamış oldu. İlk devrede aynı şekilde gelişen ataklardan üç gol yedik. Savunmanın ortası yolgeçen hanı gibiydi. 10.dakikada Ezeh ceza alanı çizgisi üzerinden, 37.dakikada Sinan ceza alanı yayı üzerinden gollerini attılar. Hele ikinci golde kalecinin ters köşeye hamle yapmasını henüz çözebilmiş değilim. 41.dakikada da golleri yediğimiz aynı bölgeden topla birlikte giren Ezeh, Sadi tarafından çelmelenince üçüncü golü bu kez penaltıdan Hasan’ın ayağından yedik. Maç 3-0 olunca (söylemeden geçemeyeceğim) hakem bazen lehimize düdük çalmaya başladı.
İkinci devre Sadi-Uzodimma değişikliği ile başladık hatta ilk beş dakikada bayağı istekli oynadık, goller kaçırdık. 58.dakikada Caner ve Hüsamettin’in yerine Traore ve Kerem ile oyuna devam ettik ama bir türlü beklenen gol gelmedi. Bu arada rakibimiz Sinan, İsmail Yüksek ve iki kez de Volkan ile gol pozisyonlarını harcadılar.
Özetlersek;
1-Gökhan İnler yönetiminde mükemmel bir Adana Demirspor ile oynadık. Belki biraz direnebilirdik ama ona da Hakem müsaade etmedi.
2-Ne oynadığını bilen Adana Demirspor karşısında dağınık ve oyun disiplininden uzak bir Giresunspor vardı. Zaman zaman rakibe baskı uygulamaya çalıştık ama onlar iyi pas yapınca dağıldık.
3-Bilinçli bir şekilde yapılmış tek bir atağımız yok. Ya korner atışlarından ya da savunma kenarlarından yapılan ortalarla gol arıyoruz. Cumartesi günü olduğu gibi Balde de keyifsiz olunca tüm ataklarımız sabun köpüğü gibiydi…
4-Geçen haftanın formsuz ismi Diarra’yı çok aradık. Diarra ile Sergen çok uyumlu bir çiftti. Sadi ise beklentilerin altında.Sergıo’nun da sakatlanması hepimizi üzdü. İnşallah kısa zamanda döner.
5-Şurada final havasında geçecek üç maçımız kaldı. O nedenle pek fazla futbolcu eleştirisine girmek istemiyorum ama kadro kurarken hocamız daha dikkatli olmalı diyorum.
Bu mağlubiyet olabilir ama kötü olan şey doğru dürüst oyun oynamamamız, isyan etmememiz. Bu maçta kaderine razı bir oyun sergilememiz bize hiç yakışmadı.
Paylaşmayı Unutma!