Çok iyi bir insansın, takımda olmayan 10 numarasın lakin bu başkanlık sana göre değil Nahid Başkan.

Her canlı ölümü tadacaktır. Tadacaktır da ona intiharla gitmek fena, bir de günah. Baştan beri söylediğimiz, bu kadronun bu lig için yetersiz olduğuydu.  Yoksa ha Mustafa, ha Mehmet hoca fark etmez. Eldeki malzeme buydu ve sonu da böyle oldu. Devre arasında transfer yasağını kaldıramamak intihar ile eş değerdi.  Maalesef şehir olarak bir tahtayı açmayı başaramadık.   

Aslında bu konuda Giresunlu iş insanlarına, taraftarlara bir şey söylemeyi de doğru bulmuyorum. Yüreğini koy kampanyasında kumbarasındaki parasını bağışlayan çocukları da var bu şehrin. Transfer tahtası açılabilseydi sonuç değişebilir miydi? Bence hayır.

Nedeni ise o dönem toplanan ve transfer tahtasında kullanılamayan paralar şuan da kimlerin hesabında bilemem ama şu var ki tahtayı açsak bile aldığımız oyunculara paraları ödeyemezdik. Dolayısıyla futbolculardan verim alamazdık. Bunu geçen hafta paraların ödenmemesi nedeniyle oyuncuların antrenmana çıkmamasından dolayı yazıyorum.

Daha açık ve net konuşmak gerekirse önceden de belirttiğim gibi  futbolcuyu itecek, onları heyecanlandıracak, hocanın çalışma arzusunu kamçılayacak, camiayı ayağa kaldıracak bir yönetim anlayışı yok.

Seyircisiz olmasına rağmen Giresun’dan Kızılcahamam’a giderek ülke futbol tarihinde seyircisiz maça giden ilk deplasman taraftarıdır Giresunlular. Maalesef bu sezon taraftar da yoktu. Çünkü yönetime inançları yoktu. O sazı eline alacak bir idare anlayışı olmadığından gençler sahada maç yaparken, tribünde ise inler cinler top oynadı koca sezon boyunca.

 Ha bu arada yönetim ve taraftar yok derken şunu da belirtelim, Giresunspor sevdalılarını her daim diri tutacak bir basın da yoktu. İşini en iyi şekilde yapmaya çalışan bir-iki arkadaşı tenzih ederim lakin artık haberleri spor yazarlarına değil, yapay zekaya yazdırıyor şehrimizin gazete patronları.

Efsane’nin bundan sonraki yıllarda yaşamına devam etmesi isteniyorsa eski veya yeni yöneticisi, teknik heyeti, oyuncusu, siyasisi, bürokratı, bu mücadeleyi hep beraber olabildiğince yerli olarak sürdürmeli.

Yoksa ne mi olur? Maçlarımızı Çotanak Stadı’nda değil, hemen yanındaki Etbaşoğlu Sahası’nda oynarız. Rakiplerimiz de amatördeki takımlarımız olur.

Son cümlem de şu olsun. Çok iyi bir insansın, takımda olmayan 10 numarasın lakin bu başkanlık sana göre değil Nahid Başkan.
Paylaşmayı Unutma!