Pandemi sonrasında ilk dış maçımızdan puan çıkaramadık. Ancak, play-off şansımızın hala devam ettiğini görüyoruz. Hafta sonu Adana'da Demirspor karşısında defansta çok hata yaptık ve puan alamadık. Şimdi önümüzde 2 zorlu maç var. Önce Bursa ve sonra da Erzurum ile evimizde oynayacağız.

Bursa ve Erzurum maçlarından alınacak 6 puan bizi uçurur. Play-off potasındaki iki rakibimizden alınacak puanlar, bizi play-off’a sokacak önemdedir. O yüzden bu maçlara çok dikkat etmek ve rakiplerimizin adına bakmadan mücadele etmek durumundayız. Adana’dan eli boş dönen temsilcimizin, önce Bursa ve sonra da Erzurum ile yapacağı maçlar, büyük önem taşıyor. Salı günü oynanacak Bursa maçında Landel, cezalı olduğu için yok. 49 puanı bulunan Bursa’yı sahamızda yenmek ve aradaki puan farkını 2’ye düşürmek için, futbolcularımızın çok iyi mücadele etmeleri gerekmektedir.

Son 4 maçımız kaldı, bu maçların 3’ünü evimizde oynayacağız. Bu avantajımızı en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekir. Play-off için elimizde büyük fırsat var. Bu fırsatı beklendiği şekilde değerlendirirsek, deplasmanda Altınordu ile yapacağımız maç, bizim için kolay olacak. Son 4 maçta alacağımız puanlar, play-off potasına girmemiz için büyük önem taşıyor. Teknik adam Hakan Kutlu’nun da işaret ettiği gibi, pes etmek yok. Zor bir periyottayız, ama bu zorluğun üstesinden gelmek için oyuncularımızın dişlerini biraz daha sıkıp, rakipleri karşısında üstün bir mücadele sergilemelerini bekliyoruz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Bursa ve Erzurum maçlarından alınacak 6 puan bizi hedeflediğimiz noktaya çıkaracak ve havası bir başka olan play-off’a kalmamızı sağlayacaktır. Bursa ve Erzurum maçları, Giresunspor için var olma ve mücadeleye devam maçlarıdır. Teknik heyetimiz ve futbolcularımız bunun bilincindeler. Tribünlerde taraftar desteği yok, ancak kalbimiz Giresunspor için atıyor. İlk 6’ya girme hedefimizi sonuna kadar kovalamalıyız. Daha doğrusu, pes etmek yok! Elimizde önemli bir şans ve fırsat var. Bu şansımızı iyi kullanırsak, play-off neden olmasın! Kalan 4 maçta alınacak her puan bizim için çok kıymetli. O yüzden futbolcularımızın; üst üste evimizde oynayacağımız Bursa ve Erzurum maçlarına çok iyi konsantre olarak çıkmaları ve sahada 3 puana ulaşmak için canla-başla mücadele etmeleri gerekiyor.Üstelik, bu haftaki rakiplerimiz Bursa ve Erzurum, yenilmez armada değil, onların da handikapları var. Ayrıca, Erzurum ile ayrı bir hesabımız var. Önce Bursa’yı yenip, Erzurum ile de ilk yarıdaki hesabımızı mutlaka görmeliyiz. Haydin Çotanaklar, sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Yolumuz play-off yolu olsun..!

 
Paylaşmayı Unutma!