Beklediğimizin kat kat üstünde, başarılı bir performans sergileyerek devreyi ligin en üst sırasında tamamlayan Giresunspor ikinci devreye de galibiyet ile başladı ve yeni sahasındaki ilk maçında Aydeniz Et Balıkesirspor'u'u 1-0 yenmeyi başardı.

Haftalardır süren yeni saha heyecanı mı, transfer tahtasının açılıp-açılmayacağı belirsizliği mi, peş peşe gelen alacaklılar mı takımımızı etkiledi bilmiyorum ama bıraktığımız lider Giresunspor’la kavuştuğumuz lider Giresunspor arasında bayağı fark vardı.
Son derece durgun ve tutuk bir şekilde maça başlayan Giresunspor’u tabir-i caizse ilk 30 dakikada tanıyamadık. Sanki acemi bir takım bir şeyler yapmaya çalışıyor havasındalardı. Ancak ilk devrenin son on beş dakikasında yeşil-beyazlılar bildiğimiz Giresunspor gibi oynayınca bu kez her an golü beklemeye başladık. Neredeyse ilk yarısı Balıkesir yarı sahasında tamamlanan maçın son anlarında baskımız vardı ama beklenen gole bir türlü ulaşamadık.
İki takımda ilk devrede pek etkili olamadı. Balıkesir tamamen savunmaya dönük bir futbol oynadı. Kırmızı-beyazlılar zaman zaman kanatlardan atağa kalkmaya çalıştı ancak savunmamız gayet başarılıydı. İlk devrede göze çarpan en iyi adamımız Sergio’ydu.
İkinci devreye de etkisiz başladık. Bir şeyler yapıyor gibi görünüyorduk ama ortada incir çekirdeğini dolduracak bir pozisyonumuz bile yoktu. Neredeyse iki pası bir arada yapamıyorduk. Bir de Balıkesirliler her fırsatta yatmaya başlayınca bir türlü ritim tutmayan bir maç oynamaya başladık. Bizi heyecanlandıran tek pozisyon 66. dakikada yaşandı. Nalepa’nın müthiş şutu yan direkten döndü, Balde’ye çarpan top bir kez daha Balıkesir direğine çarptı.
Teknik Direktörümüz Hakan Keleş’ten 60’lı dakikaların sonuna doğru bir hamle geldi; ayakta durmakta güçlük çeken Caner Hüseyin’i Erol Can ile maça hareket getirmek için de savunma adamımız Sergen’i Traore ile değiştirdi. Daha derli toplu oynamaya başladık derken 84. dakika da Hayrullah, Doğa’dan önce davranarak kalemizdeki mutlak gol pozisyonunu önledi.
Maç boyunca peş peşe 5-6 pası ilk defa yaptığımız 88. dakikada da golümüz geldi. Hayrullah’ın nefis ortasına mükemmel bir kafa vuran Balde takımımızı 1-0 öne geçiren golü attı.
Özetlersek;
1- Bu maça kafa olarak hiç de iyi hazırlanmamışız. Bundan sonraki tüm maçlarımız sinir harbi şeklinde geçecek, daha ilk maçta Diarra gibi sakin Nalepa gibi kimsenin işine karışmayan oyuncularımız kırmızı kart gördü. Gerekirse psikologlardan yardım alınmalı.
2- Caner Hüseyin’e ne olmuş öyle? Sorumluluk alması gereken yerlerde hep Hüsamettin’i öne sürdü. Kaleye attığı şutu tekrar tekrar seyredip düşünmeli!
3- Hayrullah günün yıldızıydı. Alkışlar ona…
4- Bir çok maçı Uzodimma, Sergio, Balde üçlüsü ile çözdük. Uzodimma daha önce maça alına bilinirdi.
5- Onurcan mükemmel gidiyor. Maşallah…
6- İlk maçlar önemlidir. Her şeye rağmen bu maçı kayıpsız geçtiğimiz için Tebrikler Giresunspor..
Paylaşmayı Unutma!