Giresunspor, teknik direktör değişikliğinin ardından çıktığı maçta süper ligin şampiyon adayı Fenerbahçe karşısında ortaya koyduğu güzel ve mücadeleci oyunu ile ligde kalma yolunda 1 puanı hanesine yazdırdı.

Giresunspor, teknik direktör değişikliğinin ardından çıktığı maçta süper ligin şampiyon adayı Fenerbahçe karşısında ortaya koyduğu güzel ve mücadeleci oyunu ile  ligde kalma yolunda  1 puanı hanesine yazdırdı.

İki sezondan bu yana “yan pas,geri pas” “doldur boşalt” taktiği ile adeta orta sahası olmayan bir takım gibi ileri geri oynayan ve defans arkasına atılan toplarla kalesinde göl gören Giresunspor’da, Fenerbahçe maçında yeni teknik direktör İrfan Buz’un oyuna dokunuşu ve taktiksel hamleleri hemen kendisini gösterdi.

Hakan Keleş’in iki sezondur bir türlü yapamadığı “dikine” futbol anlayışı ile sağ ve sol beklerini ileri çıkarmayıp Bajic’i orta alan merkezde oynatan ,İrfan Hoca aynı oyuncularla daha güzel ve mücadeleci bir oyun oynanabileceğini de gösterdi.

Fenerbahçe maçında ki taktiksel oyunu maç boyunca ödün vermeden oyunculara sahada uygulatan İrfan Buz’un bir dokunuşta değiştirmeyi başardığı Giresunspor’un iki haftalık boşlukta daha da iyi olacağını tahmin ediyorum ve diyorum ki “keşke İstanbulspor maçı öncesinde takımın başına getirilebilseydi.”
Paylaşmayı Unutma!