Borç trafiğinde her gün alacaklar karşımıza dikildi. Çare ne idi birileri gelip bu kulübü refaha taşıması gerekiyordu ama bu şartlarda bence çok zordu

Özlenen şeylerin gidişi kolay, gelişi ise zor olur. Giresunspor bu lige gelme adına ne badireler atlattı. Yıllarca Süper Lige çıkma adına yapılan tüm zorluklar  nihayet başarıyla sonlandırılmış oldu. Kalıcı olmak büyük ideallerimizden biri idi. Onu da ilk yılımızda başardık. Bu sezon da başaracağımızdan eminim.

Tabi ki bu arada bu başarının mimarları hep arka planda kaldı. Ben yaptım, ben ettim diyerek bu kulübü borç yüküne taşıyanlara hiç bir şeyler söylenmedi.

Sadece sportif başarıların geleceğe endeksli olacağını zannedenler bence yanıldılar.  Çünkü borç her gün katlanarak devam ediyordu. Verilen şampiyonluk primleri bile askıya alındı. Futbolcu alacakları ödenmedi. Geçmiş borçlar ortaya atılarak üstü örtünmeye çalışıldı.

Futbol gölgesinde uzanıp yatanın, doğrulara da eğrilere de itirazı olmadı. Sormazlar mı? Bu kadar bildikleriniz, duyumlarınız vardı da bu hale nasıl düşüldü.

Bazen futbolcu alacakları yüzünden oyunculara güle güle denildi. Yerine tahtanın kapalı olması sebebiyle transfer yapılamadı. Kısaca bu sezon bu kadro ile oynanması zorunluluğu önümüze koyuldu.

Peki bunların sorumluları ne yaptı? Hiç bir şey.Bu kulübe elini uzatanlara destek verenlere biz buradayız denildi. Bu işlerin kolay olmayacağını bilemediler.

Borç trafiğinde her gün alacaklar karşımıza dikildi. Çare ne idi birileri gelip bu kulübü refaha taşıması gerekiyordu ama bu şartlarda bence çok zordu.

Seçimler yaşandı. Birkaç Giresunspor sevdalısı biz bu takımı ve kulübü taşırız diyerek aday oldular. Lakin yine dertler ortadan kalkmadı. Kulüp çalışanı bile Giresunspor’a bloke koydurdu.

Bir de üstelik takım 11 haftadır galip gelemiyor.Stres yaşanmaya başlandı. Teknik ekip her söyleşinde umutlar dağıtarak kafalarımızda acaba dedirttiler.

Bu şehirde her şeyi ben bilirim genetiğinden bir türlü kurtaramadığımız için her karara doğru diyen, alkışlayanların yüzünden bu hale geldik.

Kısaca çok basit şeyleri göremedik. Yine de bu sıkıntı dolu süreçte inancımı hiç kaybetmedim. Bu kulübün bu ligde kalıcı olacağına inandım, hâlâ da aynı fikirdeyim.

Lakin acil önlem paketini Sayın Başkan ortaya koymak zorunda olmalıdır. Esen kalın.
Paylaşmayı Unutma!