Çözüm aramak gerek yoksa çok büyük sıkıntılar içine gireriz. Çıkılması da zor olur

Şimdi konuşulan bir olayı gündeme taşıyorum. Bağımsız bir Giresunspor diyor basın sorumlusu yönetici arkadaşımız.

Tamam, kimsenin desteğini arkana almadan nasıl başaracağını bile sormuyorum. Siyasetin karışmasını da istemiyorsunuz. Ona da tamam da gereken desteği nereden bulacaksınız?

160 milyon TL borç var diyorsunuz. Peki, sizin ödeyemediğiniz çoğu futbolcu borçları da buna eklenince daha önce bu kadar borç bıraktılar. Biz bu borcun altından nasıl kalkacağınız dediğinizde isyanları oynarken sizde borç bırakıp ayrıldığınızda sizler içinde aynı şeyleri söylemeyecekler mi?

Bu süreç hep böyle yıllarca devam etti. Yeni yasa ile artık öze dönüş başlayacak. Kim ne harcamışsa hesabını verecek. Biz tüm bunların dışında önce birlik ve beraberlik içinde şeffaf bir anlayışla Giresunspor’un yönetilmesi taraftarıyız. Bunun için de küstürmeden darıltmadan sizlere bu zamana kadar destek verenleri de unutmamalısınız.

Şimdi basın sorumlusu Ferhat kardeşimizin söylemlerine göre her taraftan sıkıntı yaşandığını dile getirdi. Bakın şimdi Süper ligde ki maddi avantajlardan bahsedeceğim. Maç yayın geliri  loto, toto, iddia, reklâm geliri, federasyon geliri, sponsorluk gelirleri, gece gelirleri, bilet gelirleri, bioteks gelirleri, kombine, loca satışları dışarıdan destek veren işadamları yardım gelirleri vs derken tam bağımsız bir Giresunspor ligde kovuşturulabilir.

Onun içinde kimseye ihtiyaç yok deniliyor. Bahsedildiği gibi Ali Eren’den önce 8 değil 29 milyon TL dediğinde neden hesap sorulmadı. Ali Eren’i mahkemeye verip neden yanlış yaptık denildi.

Bu toplantıda bir güzel konuşma ise geleceğe yatırım yapıyoruz diyor Basın sorumlusu arkadaşımız. Bunda hem fikirim. Bunların yanına bir kaç tecrübeli yaşı fazla olmayan oyuncularla birçok şeyi başarabiliriz.

Şunu unutmadan geçemeyeceğim. Futbol çok meşakkatli  bir spor dalı. Desteği olmadan başarısı da çok zor oluyor.

Yani oturup konuşup aynı noktaya geliyoruz. Çözüm aramak gerek yoksa çok büyük sıkıntılar içine gireriz. Çıkılması da zor olur. Ben ve benim gibi Giresunspor sevdalıları bu takımın başarılı olması adına ne gerekirse yapmaya hazırız. Önemli olan Giresunspor ise gerisi teferruattır. Esen kalın.