Süper Ligin sonuna geldik. Dört takımın düştüğü bu ligde Giresunspor takımı mücadele kazanma hırsı ve küçük bir bütçe ile bu sezonu geride bırakıyor.

Sezon içinde birçok sıkıntılar yaşamasına rağmen ligin düşen takımlarından 22 puan alan takımımız bir noktada düşmeyeceği sinyallerini bizlere son 12 hafta içinde vermişti. Tabi ki bu arada rakip takımlarımızın da kaybettiği iç ve dış saha maçları da buna eklenince bu ligde kalacağımızı 11 hafta evvela ilan etmiştim.

Bazıları yaptığımız spor programında Giresunspor’un yakasından düşün diyor. Ben Giresunspor’un yakasından zaten bu sezon itibarıyla düştüm. Şimdi neler yaşanıyor neler yapılıyor. Düşmeme adına yaşadığımız başarıyı tartışmazken diğer maddi sıkıntıların nasıl yaşanmış olduğunu da yazmak istedik.

Neden sahip çıkılmama adına yapılanlar. Neden sorularına cevap aradık. Kritik toplantılarda Başkanın iki dudağı arasında konuşmalarını dinlemeye çalıştık. Bundan üç ay önce kulüp Başkanı Hakan Karaahmetin açıklamaları kulübün 162 Trilyon borcu olduğunu buna ödenmemiş futbolcu borçlarının da eklenmesi ile önümüzdeki süreçte neler yaşanacağını merak ettik.

Sezon içinde birçok futbolcu ya takıma uyum  veya performansı dahil olmak üzere en önemlisi anlaşmış olduğu mali tabloların kendine ödenmemesi söz konusu olunca kulüpten ayrılmak zorunda kalmış olmaları da bunlara eklenince neler yaşayabileceğimiz den yola çıkarak Başkanın ne türlü tedbirler alacağını merak da ediyorduk.

Son Altay maçından sonra Balde’nin de gönderilmesi kulüp adına hizmetlerinden dolayı teşekkür edilmesi; ardından oyuncunun demeci söz konusu olunca  bu konuların açıklaması da Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet’e kalıyor diyebiliyoruz.

Şimdi medyada bazı kişi ve kişilerin söylemlerine kulak veriyorum. Yok performansı kötü idi. Takımı karıştırıyordu.Diarra’nın gitmesinde alınan duyumlarla parmağı var gibi söylemleri kabul etmiyorum.

Geçen sezonun flaş adamı belki bu ligde oynayamayacak kalitede diye de düşünebilirsiniz. Lakin bu gibi futbolcuların gönderilmeleri sonrası şu olmuştu böyle yaptı demenin de bir anlamı yok. Bu söylemlerin sahiplerine neden daha önce bunlar yaşanırken gereken yapılmalı denmez miydi. Ahtı vefa denilen bir şey var. Her giden futbolcu ile kırgında ayrılmış olabilirsin. Kadro dışı veya performans düşüklüğü de olabilir. Ya da başka sebepler de tartışılabilir. Bunu yönetim ve Başkan açıklama yapmazken  çıkıp birilerinin  söylemenin kimseye faydası olmaz.

Yarın buraya gelmek isteyen futbolcular olacaktır. Onlar gelişlerindeki tüm bilgileri burada oynayan futbolculardan alıp ona göre hareket ediyorlar.

İyisiyle kötüsüyle ilk sezonumuzda bu ligde kalarak ileriye iyi bir sinyal vermiş olduk. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Esen kalın.