Giresunspor zorlu Elazığ deplasmanından 2 puanı kalecisi Eser`in büyük hatası sonucu kaybederek haftayı 1 puanla kapattı.

Elazığ karşısında oyuna iyi başlayan ve golü de atan yeşil beyazlılar ilerleyen dakikalarda dengeli bir oyun ortaya koymayı da başardı. Geçen haftaya göre orta alanda daha agresif ve ayağa pasla oynayan yeşil beyazlı ekip ilk yarıda duran toptan yediği golle devreyi 1-1’lik sokarla kapattı.

Oyunun ikinci yarısında ise daha atak oynayan  ev sahibi Elazığspor’du ancak iyi kapanan ve geçen yıldan bu yana özellikle deplasmanlardan puan getiren Giresunspor bu karşılaşmada da beklenen puanını çıkardı.

Oyunun geneline baktığımızda özellikle duran toplarda kaleci Eser’in çok acemice hareketler yaptığını görüyoruz, nitekim yediğimiz golde yandan gelen ve penaltı noktasına ortalanan topu rahatça çıkıp alabileceği bir pozisyonu adeta seyretti. Defans bloğunda yer alan oyuncularımızın adam paylaşımlarını yapamadıklarını gördük. Bunlar kalemizde beklenmeyen tehlikeleri de daha çok artırdı.

Halbuki teknik kadronun bunun önlemini idmanlarda alması gerekmez mi? Yandan ortalarda alınacak pozisyonlar, kalecinin yanlardan gelecek toplara çıkışlardı bunlar hep idmanlarda çalışılacak konular olmalı.

Hiç unutmam yıllar öncesinde o toprak zeminli Atatürk Stadında özellikle idmanlarda teknik adamlar bunlara çok önem verirler, kaleciler özellikle idman sonraları en az 30 dakika daha fazladan çalıştırılırdı.
Paylaşmayı Unutma!