Aslında yazımızın ana başlığını daha sert bir cümle ile siz değerli okurlarımıza aktarmak isterdim ama konu Giresunspor olunca ana manşeti biraz yumuşatıp yazacaklarımı haberin detayına sakladım.

Efendim malumunuz olduğu üzere Giresunspor yakın bir gelecek de seçimli olağanüstü genel kurul heyecanı yaşayacak.

Yeşil-beyazlı ekibimiz de 3 ve 10 Eylül de yapılacak seçimli kongrede mevcut başkan Nahid R. Yamak’ın yeni bir liste yapması beklenmiyor. Bu şaşılacak bir durum değil. Çünkü Giresunspor’un bir alt kümeye düşmesi ve bu durumu da Yamak ile yaşaması Çotanakları ister istemez farklı arayışlara sevk ediyor.

Giresunspor 44 yıl aradan sonra Süper Lige çıkarken 44 haftada kasasının tamamen boşaltılmasına seyirci kalan Hakan Karaahmet ve Nahid R. Yamak dönemindeki idarecilerin şimdiler de başkanlık için açıklama yapmalarına veya yine başkanlık için nabız yoklamalarına ne diyeceksiniz..?

Yahu arkadaş yahu arkadaşlar..

Giresunspor, Cumhuriyet tarihinin en yüksek rekor borcuna sokulurken sizler neredeydiniz?

Yönetimde…

Giresunspor uçan kuşa borçlandırılırken neden seyirci kaldınız ya da borçlar pik yaparken neden karar defterine imza attınız?

Cevap yok!

Giresunspor’un raflarındaki toza kadar temlik konulmuş, Giresunspor kurulduğu 1967 senesinden bu yana ilk kez lisans çıkartamadan kendi öz kaynaklarıyla sezona başlamış siz neyin hesabını yapıyorsunuz…

Bakın beyler Giresunspor’un iliklerine kadar işleyen borçlarda her birinizin imzası var.

İnsan da biraz yüz olsa ‘ben Giresunspor’da idareciyim’ demekten utanır ama siz başkanlığa soyunacak cesareti bile kendinizde bulabiliyorsunuz.

Ya insanların akıllarıyla alay ediyorsunuz ya da bizim bilmediğimiz farklı olayların peşindesiniz..

Giresunspor yönetiminde yer alırken dün kendi arkadaşlarından hesap soramayan zihniyetlerin hiçbiri yarın Giresunspor’u yönetemez.. Yönetecek çapınız veya kabiliyetiniz olsaydı Giresunspor bataklığın içerisine sokulurken sesini çıkartırdı, susmazdı.

Bakın 3-10 Eylül de başkanlık hesapları yapan mevcuttaki yada geçen yönetimde yer alan arkadaşlar..

Siz Giresunspor’daki misyonunuzu Giresunspor’un yüz karaları olarak sonlandırdınız..

Hesap soracak kudretinizin olmadığını da tüm futbol piyasasına deklare etmişken Giresunspor’dan ilelebet elinizi çekmeniz sizin Giresunspor’a yapabileceğiniz en büyük iyilik olacaktır.

Aksi halde yazılarımın şiddet dozajını daha da artırarak her birinizi isim-isim verdikleriniz ve istediklerinizle birlikte kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğim.

İnsan da bir duruş olur, bir omurga olur yaa

Neyse…

Zafer AKTEN-
Paylaşmayı Unutma!