Giresun Amatör Futbolunda şu günlerde 2017-2018 Sezonunun en güzel dönemini yaşıyoruz

 Takımlar yarışta güzel bir yer yakalayabilmek için uğraş verirken, Oyuncuların, Antrenörlerin, Hakemlerin, Takımların rakamsal değerleri de gün geçtikçe yükseliyor. Her alanda istatistikleri elde tutmaya çalışırken bazı isimleri ön plana çıkartıp biraz bilgi verelim istedik.

Giresun Amatör Futbol tarihinde Ünal Şen, Ünal Karabulut, Taşkın Cörüt ve Abdullah Usta en fazla forma giyen 4 oyuncu olarak zirvede bulunurken; kimin en çok gol attığını, kimin en çok şampiyon olduğunu ve kimin en çok şampiyonluk yaşadığını, kimin penaltı kralı olduğunu, kimlerin kart rekortmenleri olduğunu yada kimlerin Giresun tarihine En Centilmen oyuncu olarak geçtiğini zaman zaman açıklayacağımızı bildirelim ve bazı örnek isimleri inceleyelim istedim.

İSKENDER DEMİRAL 300. MAÇA DOĞRU GİDİYOR

2017-2018 Sezonunda Yeniyolspor forması giyen kaleci İskender Demiral, 35 yaşının en güzel günlerini yaşadığı şu günlerde ilimiz futbolunda zirveye doğru hızla ilerliyor. Amatör futbolda en çok oynayan oyuncular listesinde ilk 5 sıra içine girmeye çalışan kaleci İskender Demiral bu sezon şartları uygun giderse 300 maç barajınıda geçebilecektir. İlimiz amatör futbolunda bu rakamı sadece ve sadece 4 oyuncunun geçtiğini açıklayabiliriz.

ÖZAY ÖZDEMİR 230 MAÇI GEÇTİ, İLK 20 YAPTI

Bulancak ilçemizin yetiştirdiği beyefendi futbolculardan biri olan ve halen Pirazizspor takımının formasını giyen Özay Özdemir bugünlerde amatör liglerimizde 230 rakamını geçmeyi başardı. En çok oynayan futbolcular listesinde de ilk 20 içine girmeyi başaran Özay Özdemir, bu istek ve hırsını devam ettirirse 250 maç barajınıda gelecek sezon geçebilir.

ÇANDIRSPOR 600.GOLÜNÜ KİME ATACAK?

1977 yılında; Mustafa Tiftik, Mehmet Tiftik, Osman Alaca, İhsan Çakır, Sait Çakır, Sadık Yılmaz, Mehmet Yılmaz, Musa Yılmaz, Mehmet Yayla, Şeref Tekin, Akın Tekin gibi büyük fedakarlık yapmış insanların gayretleri ile ilk kuruluşunu gerçekleştiren Çandırspor, 1987 yılında yaşadığı bir olay sonucu kapanmaya gitmiş ancak ilgili insanların büyük istek ve çoşkusu ile 2004 yılında yeniden hayata dönüş yaptı ve 2004-2005 sezonundan itibaren amatör liglerin içinde yer almaya başladı. Bu sarı kırmızılı takım kuruluşundan bu yana rakip ağlara 600’e yakın gol atamayı başarırken, takım bu sezon 600 rakamını bulacaktır. Bakalım sarı kırmızılı takımda 600.gol genç golcü Ercüment Aydın’a mı nasip olacak yoksa bir başka arkadaşınamı olacaktır?

NAİL CİVİL ŞAMPİYONLUK GÖRMEK İSTİYOR

Süper amatör kümede son 3 sezonın en başarılı takımlarından biri olan ve şampiyonlukları daima kovalayan, alt yapılarını hiç unutmayan Eynesil Belediyespor’da başkan Nail Civil artık şampiyonluk keyfini yaşamak istiyor. Bu takımın uzun yıllar kalesini koruyan, ardından teknik adamlığını yapan, ardından yöneticiliğini yapan ve uzun yıllardırda takımda başkanlık yapan Nail Civil bir şampiyonluk sevinci yaşamak isterken Eynesil gençlerine her zaman sahip çıktığını da göstermektedir.

SAİT KARADEMİR BU SEZON NOKSANSIZ LİG OYNARSA 200’LER KULÜBÜNE GİRECEK

Dereli futboluna tam 13 yaşından bu yana hizmet eden ve bu hizmetten bir gün bile kaçmayan Sait Karademir bugünlerde Dereli ilçemizin ikinci takımı olan Anadolu 1071spor’un başarısı için uğraş veriyor. Futbol hayatında sadece 1 kez Dereli dışına çıkıp Barçaspor forması giyen 30 yaşındaki oyuncu bu sezon 200’ler kulübüne girmeye hazırlanıyor.

Çok başarılı bir savunma oyuncusu olan Sait Karademir, hırslı ve istekli futbolu ile her zaman aranan isimlerin başında gelirken sezonu eksiksiz kapattığı takdirde 200’ler kulübüne geçiş yapan isimlerden biri olacaktır.

SEFA CANİKLİ KEŞAP’TA 250 MAÇ BARAJINI GEÇTİ

Süper amatör kümenin en iyi savunmacılarından biri olan Sefa Canikli geçen haftalarda 250’ler kulübüne girip Giresun tarihinde çok özel bir yere sahip oldu. Tecrübeli oyuncunun mutlaka 300’ler kulübüne geçebileceğine de inanıyoruz. Bu sezon ilk kez giydiği Keşap Belediyespor forması ile yine zirvede görüyoruz.

HÜSEYİN AYDIN’DA KEŞAP’TA 200’LER KULÜBÜNE GEÇİŞ YAPTI     

Daha dün minikler liginde futbol oynarken, bugün 30 yaşına girip kontenjan oyuncu durumuna geçen Keşap Belediyesporlu Hüseyin Aydın birkaç hafta önce 200’ler kulübüne kayıt yaptırdı. Ofansif futbolun özel adamı Hüseyin Aydın’da toplam maç sayısını hızla ilerletecektir. Giresun’da penaltı kralı olarak tanımlayabileceğimiz Hüseyin Aydın’ın her sezon 10’a yakın penaltı kullandığını da biliyoruz.

LİSE FUTBOLDA GİRESUN LİSESİ VE SPOR LİSESİ ZİRVEDE

Liselerarası futbol il birinciliği hakkında 1975 yılından bu yana yaşanan olaylar, şampiyon takımlar ve şampiyon takımların kadrolarını elde tutmayı becerebildik. Son 10 yılını ise biraz özel inceleyelim istedik. 2007-2008 Öğretim yılından bu yana geçen 10 yıllık süre içinde şampiyonlukların sadece Giresun Lisesi ile Spor Lisesi arasında paylaşıldığını gördük. 2007-2008 öğretim yılında son şampiyon Görele Lisesi ön plana çıkamayınca Giresun Lisesinin ilk patlaması gerçekleşti. Lise 5 yıl art arda şampiyon olup kupaları okul müzesine götürürken, ilimizde yeni kurulan Spor Lisesi 2012-2013 öğretim yılında Giresun Lisesine dur dedi. İşte bu 10 yıl içinde 6 kez Giresun Lisesi, 4 kez Spor Lisesi şampiyon olurken, İlçe okullarımızın bu başarıyı niçin yakalayamadığını anlayamadık. Üstelik bu 10 yıl içinde 1 kez Piraziz EML, 1 kez Tirebolu Lisesi, 1 kez Keşap Öğretmen Lisesi, 1 kez Eynesil Anadolu Lisesi finale gelebilmiştir. Bakalım 12 Aralık 2017 tarihinde başlayan 2017-2018 öğretim yılı lise maçlarından kim başarılı çıkacak.
Paylaşmayı Unutma!