Tireboluspor, Espiyespor, Keşap Belediyespor ve Derelispor takımlarının ciddi yatırımlar yaptığını görebiliyoruz. Bu 5 takımı zorlayacak tek takımın Sökenspor olacağı tahmin edilirken Eylül ayı sonuna doğru bakalım bu görüşlerimiz değişecekmidir, bilemiyoruz

2018-2019 Sezonu Amatör futbol liglerinin genel gidişatını belirleyen kulüpler teknik toplantısı bayram tatili öncesinde gerçekleşti. ASKF’de yapılan toplantıya Süper Amatör Kümeden 10 takım temsilcisi, Birinci Amatör Kümeden 9 takım temsilcisi ve Gençler Birinci Kümeden 8 takım temsilcisi katıldı. Sökenspor, Yeniyolspor, B.İhsaniyespor, Pirazizspor, Anadolu 1071spor, Keşap Belediyespor, Espiyespor, Yağlıderespor, Tireboluspor, Eynesil Belediyespor takım temsilcileri toplantıda Süper Amatör Kümeyi temsil ederken; Camili Örnekspor, Batlamaspor, Boztekkespor, Aksu Barçaspor, Doğankentspor, Şebinkarahisarspor, Sanayispor, Batlama Vadisispor, Çavuşoğlu Ülperspor takım temsilcileri Birinci Amatör Kümeyi temsil ederek toplantıda hazır bulundular. Gençler Birinci Kümeyi temsilen de Sanayispor, Sökenspor, Yeniyolspor, Keşap Belediyespor, Eynesil Belediyespor, Tireboluspor, Espiyespor, Doğankentspor temsilcileri iştirak etmişlerdir. Toplantının Gençler bölümüne Ballıcaspor, Görelespor ve Bulancakspor Birinci Amatör Küme bölümüne Ören Belediyespor, Çandırspor ve Duroğluspor Süper Amatör Küme bölümüne Derelispor ve Es Esspor takımları toplantıya temsilci göndermemişlerdi.

Futbol İl temsilcisin tarafından Süper Amatör Küme Lig başlama tarihi 6-7 Ekim 2018, Birinci Amatör Küme Lig başlama tarihi 13-14 Ekim 2018 ve Gençler Birinci Küme Lig başlama tarihi 27 Ekim 2018 olarak açıklandı. Ağustos ayının son gününden baktığımızda özellikle Süper Amatör Kümede ilçe takımlarının müthiş heyecan yaşayacağını görebiliyoruz. Anadolu 1071spor takımının Dereli’den merkeze taşınması nedeniyle ligde 9 İlçe takımı ve 3 merkez takımı yer almış olacaktır. En uzak noktadaki ilçemiz olan Eynesil Belediyespor takımı başta olmak üzere Tireboluspor, Espiyespor, Keşap Belediyespor ve Derelispor takımlarının ciddi yatırımlar yaptığını görebiliyoruz. Bu 5 takımı zorlayacak tek takımın Sökenspor olacağı tahmin edilirken Eylül ayı sonuna doğru bakalım bu görüşlerimiz değişecekmidir, bilemiyoruz.

Birinci amatör kümeye baktığımızda ise 9 merkez takımı ile 3 ilçe takımının bu ligde oynayacağını görebiliyoruz. Ören Belediyespor, Doğankentspor ve Şebinkarahisarspor takımlarının merkez takımları ile yapacağı mücadeleden kimin kazançlı çıkacağını bu tarihte göremiyoruz ancak ligin yeni takımı olan Batlamaspor’un önemli transfer hamleleri yaptığı görülmüştü. Şebinkarahisarspor’un her zaman iç saha avantajı olacağını tahmin edebiliyoruz. Batlama Vadisispor ile Aksu Barçaspor takımlarınında çıkış yapmak istedikleri bilinmektedir.

Ekim ayının son haftasında başlayacak olan Gençler Birinci küme için kısa bir tahmin yapmaya kalkarsak; Sanayispor başta olmak üzere Bulancakspor, Espiyespor, Tireboluspor ve Görelespor takımlarının üst bölge için oynayacaklarını söylemek gerekir. Bu sezon 2000 doğumlu gençlerin forma giyeceği bu ligden çok yetenekli gençlerin çıkmasını da bekliyoruz.

Amatör liglerimizin başlamasına 38 gün kala ilk tahminlerimiz böyle olurken gelecek zaman içinde bir kez daha karşınızda olmaya gayret edeceğiz. 

 
Paylaşmayı Unutma!