Giresunspor Gaziantep Belediyespor maçında onuruyla şerefiyle futbolunu oynadı.

Kim istemez ki yenmeyi. Olmayınca olmuyor. Çok gol pozisyonları yakaladık. Kolay değil böyle maçlarda galibiyet getirmek.

Gaziantep Belediyespor bu ligin en iyi takımlarından bir tanesiydi. Eğer taraftarı olsaydı banko şampiyon olurdu. Bu ligde kolay yenilmeyen takım. Her iki maçta da berabere kaldık. Maddiyat yönünden bizden dört kat fazla bütçeyle kuruldu. Ama nice biz böyle takımları geride bırakarak onurlu bir beraberlikle Giresun’a dönüyoruz.

Bu futbolcularla biz buralara kadar geldik.  Ama günahı ama sevabı ile neden şampiyon olamadık. Onu sezon sonunda yazalım konuşalım. Bu futbolcu kardeşlerim Giresunspor’u buralara kadar getirdilerse tabi ki çok başarılılar. Hangi futbolcu istemez ki şampiyon olmayı?

Onlar elinden gelen gayretleri bu kadarmış demek ki.

Artık bu saatten sonra hep yazdım hiç geriye dönmeyeceğiz.

Önümüzde Alanya maçıyla beraber dört final maçımız kaldı. Birlik ve beraberlikle şampiyonluk iddiamızı Play- Off maçlarına kalırsak sürdüreceğiz. İşte bu maça çok az kaldı.    Cumartesi günü Giresun Atatürk Stadı’nda o stadı tıklım tıklım doldurursak bizde futbolculara bir söz söyleme hakkımız olur. O zaman eleştiri hakkımızı kendimizde bulabiliriz. Önceki gün Giresunsporlu futbolcularla konuştum. Hepsi inanmışlar. Tabi ki Gaziantep maçındaki üzüntülerini çok da belli ediyorlar. Şimdi bu aslan yürekli futbolcularımıza sahip çıkacağız. Çıkma zamanımız geldi de geçti bile.

Şimdi asıl görev Giresun taraftarına düşüyor.

Alanyaspor maçında Türkiye’nin her ilinden taraftarlarımız geliyor.  Bizim il ve ilçelerimiz hep beraber Atatürk Stadında tribünde oturmaya yer bırakmayalım. Belki on senede bir geliyor böyle final maçları. Yarın çocuklarımıza anlatacak sizlerinde anısı olsun. Eğer Giresunlu isek Giresunsporluysak. Giresunspor’un tarihe geçecek bu maçları.

Futbolda yenmekte yenilmekte bir şereftir. Ama biz Giresunlular hep Türkiye’de hep böyle tanındık onurumuzla şerefimizle Türkiye Cumhuriyetinde. Böyle de devam edecektir. Şimdi futboldaki gibi. Saygınlığımız ilelebeten başarıyla anılacaktır.

İşte bu başarı birlik ve beraberlikle olacaktır. Sadece sporda değil Türkiye’nin her türlü mücadelesinde olmadık mı? Bu duygularla beraber aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.

Kimse passoligi bahane etmesin. Maça gelmemezlik yapmasın. Sanırım başkan Mustafa Bozbağ pasolig cezasını bile göze almıştır. Biz tribünleri ne kadar engel olursa olsun doldurmak zorundayız. Hiç bir engeli bahane etmeyeceğiz.

Göreceksiniz Giresunsporlu futbolcular o muhteşem taraftarı görünce bırakın Alanya’yı yenmeyi Türkiye karmasını getirsinler yine yenecektir.

Ne mutlu Giresunlu ve Giresunsporlu olmak…

Şimdi birlik ve beraberlik zamanı.

Bu birlik ve beraberlik sadece futbolda değil Giresun insanının yüreğinde olacak.

Onun için Cumartesi günü Alanyaspor’u Giresun Atatürk Stadında birlik ve beraberlikle yenip ilk finalimizi Giresunspor  tarihine yazdıracağız.

Kendi hakkımızla Play- Offa kalacağız.

Yeter ki biz taraftarlar destek verelim.

Eğer Giresunluysak ve Giresunsporlu isek.

Duyan duymayanı alsın Cumartesi günü Giresun Atatürk Stadına getirsin…

Başka Giresunspor var mı?

Takımımıza şimdi sahip çıkmayacağız da ne zaman sahip çıkacağız?

Allah’ını seven lütfen maça gelsin ki, bizim de bu mutlulukta emeğimiz olsun.

GİRESUNSPOR SEN ÇOK YAŞA.
Paylaşmayı Unutma!