Sevgili futbolseverler, bir deplasman mağlubiyeti ile bu hafta da evimize puansız döndük.

Geçen hafta oynanan Erzurumspor maçında iyi oyun mücadele ve kazanma hırsını yakalamışken ve bunu devam ettirmemiz gerekirken, Tuzlaspor karşılaşmasında her hattıyla dökülen bir Giresunspor seyrettiğimizi görüyorum.

Hani o mücadele, hani o pas yüzdesi, hani o kazanma hırsı dendiğinde elde sadece oynanan  futbol ve mağlubiyet görüyorum. Bir hafta kazanılmış ve o haftaki futbolcu performansı nerede diye sorulduğunda ancak bu kadarla yetindiğimizi söyleyebilirim.

21.Dakikada penaltı golüyle öne geçmemize rağmen 44, 71 ve 90+ 4’te yediğimiz goller sonucunda aldığımız mağlubiyetin telafisini önümüzdeki haftalarda nasıl yapılacak?

  Her hafta kalemizde gol görüyoruz. Bir de kulübüne, futbolcusuna  hakaretler edenleri hâlâ o takımda barındırıyorsan ne diyebilirim ki, vallahi söyleyecek söz bulamıyorum.

Atılan gol ile yenilen gollerin kıyaslamasını yapalım. Ne kadar kötü bir performans ortaya koyduğumuzu görebiliyoruz. Bunda sadece futbolcuların suçu yok. Hem teknik ekibin taktik anlayışındaki hatalar, hem de yönetimin basit düşünce ve çabalarıyla mağlubiyeti hak ettiğimizi söyleyebilirim.

Kadro bu yapacak başka bir şey var mı? Bence yok. ‘Şu futbolcumuzu istiyorlar’ diyerek, onları görüntülerinden daha fazla havaya sokarsan, hele bazılarını göklere çıkaracak kadar hava atarsan olacağı bu oluyor. Allah’ını seven söylesin,  ‘şu iyiydi’ diyebileceği hangi futbolcuyu sahada gördük. Yani kim gelirse gelsin, kim çalıştırırsa çalıştırsın bu kadro bu ve yapacakları da ortada.

Bazen bazı maçları kazanabiliriz. Bunun tek sunumun da senden iyi çok takımın olmadığıdır. Sonuçta bu kulüp adına konuşup yazdığımızda bizlerin doğru söylemlerine karşı olanlar, nemalananlar  neler düşünüyor merak ediyorum.

Yönetim, taraftarın maçlara neden gitmediğini bir araştırsın, nelerle karşılaşacaklar. Umarım bu söylemlerimin hep tersi olur ve bu kulüp bu mağlubiyeti unutup önümüzdeki maçlara konsantre olur. Esen kalın.

 
Paylaşmayı Unutma!