25 January 2022 Tuesday
Biz sadece futbol oynadığımızı zannediyoruz. Fena halde yanılıyoruz. Artık ne biz ne taraftar bazı kişilerin sistemine oyun değişikliğine ve maç sonu konuşmalarına inanmak zorunda değiliz. Onun için birilerinin dikkatinin çekilmesi gerekiyor.

Çok konuşmak boş konuşmaktan iyidir. Buraya kadar her şey tamam. Bir dinlemeyi, yeri geldiğinde susmayı bir becerebilsek Giresun’da futbol bu hale gelir miydi? Ne yapmalı? Bu sorunun cevabı sadece futbolu konuşanların değil, toplumun her kesimiyle ilgili. Öneriler ve çözümlerin bu kadar sarmaş dolaş olduğu bir ortamda kızgınlıklarda olacak elbet. Bir maç kazanmak veya kaybetmekle ilgili değil bunlar, geneline bakmak lazım…

O nedenle her fırsatta bir şeyler söylüyor ve yazıyorum. Amaç yol gösterici olmak. Yazıyorum da bir sonrası hikaye yani ıvır zıvır oluyor. Bu işin pek tadı da kalmadı. Olumsuzluklar yaşadık. Canımızı çok sıktılar incittiler de. Yine de hayırlısı olsun dedik. Endişeler var mı derseniz tabi ki olacak. Giresunspor takımı iyi oynuyor ibaresini silmesi gerek. Ligin amacında bu ligde kalmaksa ve galibiyetse bir takım özveriyle onu başarmalıdır. Kimse çok iyi oynadık deyip mağlubiyetin ardına sığınmamalıdır. Maalesef işin acı yanı kulüpleşme adına söylense de topluluğa pek inandırıcıda gelmiyor. İyi şeyler olmuyor değil! Yeterli mi? Zannetmiyorum. Zira eskisi gibi olmayacak gibi görünse de bir çıkış yolu mutlaka bulunacaktır. Sorunlara biraz daha ciddiyetle yaklaşmak gerek.

Kötü söz sahibinindir. Biz Giresunspor’un iyimser bir tabloda olacağına da aşikarız. Yalnız bu futboldan çok anlayanlar her defasında mağlubiyetlerde kişileri ve taraftarları hedef gösterecekse işte o zaman yıkıldığımızın resmidir. Biz sadece futbol oynadığımızı zannediyoruz. Fena halde yanılıyoruz. Artık ne biz ne taraftar bazı kişilerin sistemine oyun değişikliğine ve maç sonu konuşmalarına inanmak zorunda değiliz. Onun için birilerinin dikkatinin çekilmesi gerekiyor.

Şimdi Sivasspor maçı var. Telafi edebiliriz demek ve futbolcuların inanmış olması gerek. İnanmak başarmanın yarısıdır. Giresunspor takımı iyi oyun bir yana iyi motivasyon sağlayarak puanlar alsın bu bize yeterde artar. Sonunu bağlayarak başarılar Çotanaklar. İnşallah Sivas’tan puan ve puanlarla dönersiniz. Yolunuz açık olsun…

Yorumlar

  • Ali Faik Köksal 15.11.2021 18:34

    Futbol müsabakalarında başarılı olmanın baz alınacağı gösterge, tıpkı diğer spor oyunlarında olduğu gibi, alınan sonuçtur. Futbolda iyi sonuç almak ise, yediğin golden 1 fazlasını atmak yani galip gelmektir. Eğer gol atamıyor ve galip gelip puanlar alamıyorsan; kimse senin topa sahip olma oranlarına, rakip kaleye attığın şutun sayısına vb. bakıp seneye de bu ligde devam et demez. Onun için hiç kimse saçma sapan istatistiklerin arkasına sığınıp, palavra atmasın.

Yorum yaz

Captcha