25 January 2022 Tuesday
derler ya teknik adamların takımlara katkısı yüzde 20'yi geçmez diye. Burada bu katkıyı takıma motive edecek teknik ekip olduğuna göre bundan sonraki maçlarda daha dikkatli daha bilinçli bir anlayışla maçlara konsantre olmak zorundalar.

Giresunspor çok iyi oynadı. Sözümüz yok. Peki üç puanı bu güzel oyunla aldık mı, hayır. Hakan Keleş, “Çok iyi oynuyoruz ama bir şanssızlık var” diyor. Peki bu şanssızlık kaç hafta sürecek, bize bir söylesin de bilelim. Futbolda rakibinden hem iç hem dış sahada puan ve puanlar almak istiyorsan bazı sistem ve taktik analizleri ortaya koymalısın. Kapanan defansları aşma adına yapılanlar hep sükutu hayal oldu. Nasıl bir strateji ile kapalı defansları aşarsın.

Ben bildiklerimle hareket ederek birçok pozisyon yakalayabiliyorum. Kanatlardan ortalarla gelerek, verkaçlarla, uzaktan şutlarla, duran topları iyi ayakların kullanımı ile kaptırılan topların iyi değerlendirilmesi ile defansları aşabilirsin. Giresunspor takımı ön defans ve orta saha kısmında bir nebze başarılı. Peki son bölgede neden yokuz. İşte teknik adamlık tam burada devreye girecek. Yani derler ya teknik adamların takımlara katkısı yüzde 20’yi geçmez diye. Burada bu katkıyı takıma motive edecek teknik ekip olduğuna göre bundan sonraki maçlarda daha dikkatli daha bilinçli bir anlayışla maçlara konsantre olmak zorundalar. Demek ki bazı sürecin iyi bazı sürecinde sıkıntılarla dolu olduğu görülüyor.

Burada diğer bir husus da maddi konular. Futbolcuların alacakları taksitleri maç başı paraları ödenebilecek mi. Daha önceki yıllarda yaşadıklarım aklıma geliyor. 15 gün veya bir ay futbolcu alacakları ödenmedi mi sızlanmalar başlıyordu. Futbolcu maça konsantrasyon sağlayamıyordu. Bazı futbolcular yürekle ve o armanın peşinde koşar bazıları da tam bir profesyonellik örneği gösterip sözleşmesinde yazılanların karşılığını ister.

Kısaca ne dersek diyelim. Bu böyle devam eder gider. Dilerim tüm bu yazılarımın çürütülüp her birinin doğruya doğru yönelmesi en güzeli olsa gerek…

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha