20 January 2021 Wednesday
Çıkmazların başındayız. Çok tartışmalı günler gelecek. Lakin bu yönetim ve başkan bu işlerin üstesinden gelecek diye düşünüyorum

 Şimdi yeni bir takımın sürecini yaşıyoruz. Şöyle bir düşünün dünyanın başka şehirlerinden gelip Karadeniz’in  şirin bir ilinde futbol sevgisinin yoğun olduğu bir yere kucak aşan  örf adet ve geleneklerini   bile bilmeden yeni bir dünyaya merhaba diyen  futbolcuların ilk maçında galiple bitirmek yerine berabere kalarak başlamakta bizce normal olmalı.

Çünkü ilk maçlar hep yapılan bu çoklu transferlerden sonra sıkıntılı bir tablonun yaşanacağını da tecrübelerle göstermekte. Taktik, uyum sorunu, saha içindeki bağdaşmalar ve birbirlerinin saha içindeki pozisyonlarını da ortaya koyarsak ilk maçların sonuçlarına aldanarak hedef göstermenin bir faydası olduğunu düşünmüyorum.

Çünkü yapılan transferlere biraz zaman vermek gerek. Eğer Giresunspor yeni bir akıl tutulmasına yakalanmaz  ve toplumsal doğruları sağduyuyla yönetebilirse, aydınlık geleceğe yürüyebilir.

Çıkmazların başındayız. Çok tartışmalı günler gelecek. Lakin bu yönetim ve başkan bu işlerin üstesinden gelecek diye düşünüyorum. 

Maçın analizini yapacak olursak ilk devre istediğimiz futbolu ortaya koyamadık. İkinci yarı daha atak ve temkinli futbolumuzu golle süsledik. Lakin orta hakemin 4. dakika verdiği uzatma süresi 5.25 olarak geldiğinde hâlâ futbol devam ediyordu.

Yani  Türk hakemleri her hafta eleştiriliyor. Haksız da değiller.İşte bunu bir kanıtı da Giresun’da yaşandı. Rakibin sert futbolu, futbolculara yapılan faullere bile kart göstermeyen bir yönetim anlayışı ile çekilen tüm bu zorluklar bir düdükle birlikte yok oldu gitti.

Futbolcu ve teknik adamın maç sonu söylemlerinde bu işin şakası olmayacağını ve biz bu ligde iyi bir takım kurduk bunun semeresini de alacağız demeleri takıma olan güvenlerini de dile getirmiş oldular. Şimdi önümüzdeki maçlara bakamlıyız. Esen kalın.

 

 


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklarmenemenspor

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha