13 April 2021 Tuesday
Futbolda güzel oyun artık bir tarafa bırakılıp sadece sonuçların yaşanacağı maçlara geldik. Giresunspor çok güzel oynadığı karşılaşmalardan çoğu kez puansız dönmüş ve bu çıkışını başka baharlara bırakmıştı.

Bursaspor maçında ilk  15 dakika iyi futbol oynadığını hesap edersek ve bu dakikalar içinde iki gol atıp belki de fark olur dediğimizde maalesef güzel oyunumuzu devam ettiremeyerek yenilen bir penaltı golüyle maçın biraz sıkıntılı geçeceği sinyallerini alıyoruz.

Orta sahada istenilen mücadele yapılmazken, hatlar arasındaki kopukluk  yaşanırken ve savunma ile orta saha arasındaki mesafeler açılırken rakibe de oyun oynama fırsatı veriyoruz. Genç bir kadro ile mücadele eden Bursaspor  yaş kategorisiyle çoğu milli olan gençler, Giresunspor karşısında bir şeyler yapmak için didinip durdular.

Lakin her ne kadar bu maçta iyi organize olamamış olsak bile son dakikalarda kaçırılan gol pozisyonları da saç baş yoldurttu. Golle buluşan bile bu pozisyonları atamayınca o da şaşırıp kaldı. Ne söylesek ne yazsak tablo ortada. Bu ligin lideri kazasız belasız puan kaybetmeden yoluna devam ediyor.

Tabiki üst üste gelen maçların ardından takımda yorgunluk da gözle görüldüğü için futbolcu kardeşlerimi bir şeyler söyleyemiyoruz. Onlar tüm benlikleri ile mücadele ediyorlar. Bu takımın Süper Lige çıkacağına inanıyorlar.

Bazı futbolcuların kendi söylemlerinde kötü oynadık deseler de yine de sahada mücadeleleri gözle görülüyor. Hepsine teşekkür ediyorum.

Dilerim bu hafta deplasmanda oynayacak Bolu spor maçında daha  sakin ve mücadele gücü bir futbolla kazanarak yolumuza devam ederiz. Esen kalın.


Giresunsporyalçın-esenspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Yalçın Dün 12:53

    Nizamettin süreç bazı şeylerde sıkıntı yaşatabilir. Lakin bundan sonraki maçlarda iyi futbol beklemek hayal olur. Sadece kazanacaksın. Öyle böyle.. Yorgunluğa geli ce ayni kadro ile süre gelip oynuyorsun. Bazı futbolcularda kas yorgunluğu adale yorgunluğu görülebilir. Bunlar normaldir. Mehmet taş kardeşimiz bile yorgun olduklarını iletti. Bu günleri bu maçları iyi atlatmamız gerek. Çünkü rakiplerin bile kendi sahalarında ya zor kazanıyor veya kaybediyor. Biz tıngır mı gır gidelim kazasız belasız. O zaman hedefe kilitlenirsek sakin bir şekilde süper lige çıkarız..

  • Nizamettin BİLİR 10.02.2021 09:52

    Yalçın Esen sen bu yazdıklarına inanıyor musun Takımda gözle görülür yorgunluk mu var ikinci yarının 3 maçını oynadı takım bu nasıl yorgunluk daha 14 maç var bu kadro bu yorgunlukla ligi bitiremez o zaman öylemi? Bursa spor bize derslik bir maç verdi.17-18 yaşındaki bu oyuncuları Bursa spor nasıl yetiştiriyoruz Lider Takıma stresli dakikalar yaşatıyor. Bursa spor Alt yapısının nasıl OYUNCU YETİŞTİRDİĞİ ve YETİŞTİRDİĞİ OYUNCUYU NASIL GELİŞTİRDİĞİNİ GİRESUN SPORUN ALT YAPI SORUMLULARI HIÇBİR KOMPLEKSE KAPILMADAN ARAŞTIRMALIDIR. Her şeye rağmen maçı kazandık BOLU SPOR maçına ciddiyetle çalışmalı laubaliliği bırakmalı (altı pastan adam topu üstten dışarı atıyor Hakan keleşin yerinde olsam antrenmanda aynı pozisyonu dışarı atta görelim diye tekrar ettirirdim) Her rakibe saygı duymalı ve son düdük çalana kadar mücadeleyi bırakmamalıyız.

Yorum yaz

Captcha