20 January 2021 Wednesday
Yine herkesin duygu kavramından hareket ederek ortalığı toz dumana kattığı bir döneme geçiyoruz. Giresunspor'a adaylar çıkımca herkesin yüzü gülüyor.

Bazıları ‘bu kadar borç ve aday var hayret’ demekten de kendini alamıyor. Duyguları önemsiyorum. Tabi ki sizleri de. Sporda duygulu olmak, ilkelere bağlı kalmakla takdir ediliyor. Bu arada çise çakalları da ortada gezmeyi ihmal etmiyor.. Adam beğenmiyorlar. Sanki bu kulübe beş kuruşları geçmiş gibi.

Kim çıkıyorsa, bu kulübü kayyuma bırakmıyorsa, onlara kucak açmak en doğrusu. Yok şu gelir yine borç katlanır. Yok şu gelir yer bitirirler demek doğru değil. Güvendiğine  git oyunu at. Yapamıyorsa da hesabını sorarsın.

Bu şehir yıllarca kongrelerden geçti. Bu kulüp kayyımı da gördü. Neler oldu bitti uzunca yazmayacağım ama şu anda kim aday olursa olsun cesaret göstererek takıma sahip çıkıyorlar.

Ben neler yaşadım neler. Çokları bu kulüp üzerinden nemalandılar. Anlatmak ve yazmak istemiyorum. Çünkü yaramı deşmek istemiyorum. Yeni seçilecek yönetim konulara hassasiyetle eğilmelidir. Kelle kopacaksa koparacaktır.

Kısaca kaçak edebiyatı yapmamalıdır. Şu an kulübe aday olanların birkaçı bu kulüpte görev almış kişiler. Yok yalnız kaldık, borçluyuz. .Lakin borcu alacak olarak görmüyoruz diyerek taliplerse başımızın üstünde yerleri var.

Sonuçta kimse kendine ait parayı harcamıyor. Harcasa da alıyor. Herkes her şeyi biliyor. Şahıslar bu yükü taşıdığı sürece onurlarıyla Giresunspor sevdasıyla mücadele ve azimleriyle bizlere güzel günleri yaşatacaklarından eminim.

Tek hatamız taraflı tarafsız herkesin bu kulübe sahip çıkmasını hazmedemeyenlerdir. İster A ister Bolsun yeter ki bu kulübe sahip çıkıp yüzümüzü kara çıkarmasınlar.

 Onlara bu taraftar ve şehir her zaman arkasında olduklarını göstermelidir. Hikaye anlatmaya gerek yok. Ortada kaldırılacak bir borcun ağırlığı var. Taşıyan ve kaldıracak gücü kendinde bulanlar aday olsunlar. Kimse tek başına ve yönetimiyle bu süreci kolay aşamaz. Bakıp göreceğiz neler olacak diye. Yeter ki iyi olsun yeter. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporspor28çoanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha