02 March 2021 Tuesday
Giresunspor'da güzel şeyleri yazmayı çok özledim. Borç batağında kaldık.

Zaman zaman düşünüyorum da ne yalan söyleyeyim artık yoruldum futbol denilen orta oyunundan. Hiç anlamış da değilim. Neler olmuş neler bitmiş hâlâ kendime dahi gelemiyorum.

Boş bir muhasebenin kayıtlarıyla kimlere ne verildiği hatta verilmediğini bile bilemiyorum. Şu kadar ödedik diyorlar. Ortada geçmişten  futbolcu borcu, sigorta, vergi alacaklarını da koyarsak ne ödemişler çözemiyorum.

Giresunspor’da bir değer söz konusu olmadığı halde kaynaklarını heba edeceklere göz yummamalıyız. Giresun’u bilmem ama Yeşil beyaz kulübe bir türlü güneş doğmuyor. İnce bir bahar yağmuru arkasından gök gürültülü yağmur yakamızı hiç bırakmıyor.

Şimdi bakın! Kulübün sahibi yok.Sen neden bahsediyorsun kardeşim diyebilirsin. Yeni ufuklar, yeni birliktelikler içersindeyiz de diyebilirsin. İşi sağa sola çekiştirmenin de bir anlamı yok. Eğer  küreği ters tarafa çekiyorsanız kaptanın limanı görmesi hiç bir işe yaramıyor. Kaptan gemisinin başında ama ufukta neler olacak onu bile kestiremiyor.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar dedik.Yalan söylemeyi mubah gösterdik. Giresunspor’da  güzel şeyleri yazmayı çok özledim. Borç batağında kaldık. Biz sadece futbolu yönetenlere oy veriyoruz. Onların değil bizlerin kazanması gerekmiyor mu? Onun için bir çok sorunun da cevabı yok.

Giresunspor’a sevgi için geldim diyenlere de inanmayın. Kocaman bir yalan okuyorlar. Yeri geldi mi bu kişiler kaynamış sütü bile ekşitirler. Bakınız konuyu nerelere getirdik. Futbol dedik ne hallere düştü. Kendi kendimize kav çakıyoruz.

Artık bu mücadele ve başarıya koşarken bir çare bulunmalı, boş konuşmamalı ve neler yapılacak onu tartışmalıyız. Devamlı sorumlu arıyoruz. Bulsak ne olacak ki içi boş bir hesap defteri. Her halde saflık var bizde anlımızda mı yazıyor. Sonuçta geldiğimiz nokta belli sen sağ ben selamet!

Ama yinede umutları tüketmedik futbol olarak. Geldiğimiz nokta belli. İyi gidiyoruz. Bir çok futbolcu alacaklarının ödenmediğini de biliyoruz. Ama futbolcular hâlâ bu takımın başarılı olması ve yönetimin anlayışlı olduğunu bildikleri için elinden geleni yapmaya çalışıyorlar.

Hiç olmazsa bu kadar zor koşullar içinde yönetilen bir kulübe yönetime, futbolcusuna ve çalışanlara gereken desteği vermeliyiz. Vah Giresun’um vah seni ne hallere düşürdüler. Düşürenleri Allah bildiği gibi yapsın. Esen kalın.

 


YALÇIN-EENGiresunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha