02 March 2021 Tuesday
Yazık değil mi? Uğraş, çalış, nizami penaltı gol gol ama hakem her şeyi berbat etsin

Futbol çok enteresan bir spor. Kazanmak için çok uğraşmak da yetmiyor. Çünkü hata yaptın mı tüm o yaptığın mücadele darmadağın oluyor. Giresunspor, Ümraniyespor maçının ilk yarısını özetlemeye kalksak belki de bu bölüm itibarıyla skoru yapmış ve ikinci yarıya sadece futbol oynamak taraftarlara resital vermek için çıkabilirdik.
     Golü attıktan sonra Korkishko’nun kaçırdığı pozisyonda bir an önce topu aktarıp boş kaleye yollama fırsatını vermiş olsa idi belki de bunu yazmayacaktım.
Sonuç ne olursa olsun Giresunspor takımı iyi futbol, baskılı oyun mücadeleyi son dakikaya kadar yaparak rakipleri ablukaya alıyor. Peki, gol atamıyoruz diyorsanız, tabi ki son vuruş ve ceza sahasındaki yaptığımız hamleler gol için yeterli olmayınca bu skorlara da razı oluyoruz.
Birde buna bazılarını tenzih ediyorum  Türk Futbolu’nda hakem rezaleti olunca bu  beraberlik de kaçınılmaz oluyor. Giresunspor duran toptan topu ağlara gönderiyor, her anında düdüğünü konuşturan hakem rakip oyuncuların birbirlerine çarpmalarına bile faul vererek golü geçersiz sayıyor.
Bir başka pozisyonda Dialiba topu kaleye yolluyor çizgiyi geçen topa devam diyen gözü görmeyen bir yan hakem de buna katılınca işte rezalet tam görüldüğü gibi ortaya çıkıyor.
Yazık Türk Futbolu’nda emek hırsızlarının ardı arkası bir türlü kesilmiyor. Futboldan anlamayan, sporcu psikolojisi, idareci konumunun getirdiği sıkıntıyı bilmeyen, hatta ben düdüğümü çalarım, ben söylerim imasını işledikleri için bunlara ne söylesek azdır diyorum.
Ümraniye spor teknik patronu Bayram Bektaş, ‘iki takım da kazanmak için oynadı’ diyor bana doğru dürüst bir atağı bile yok. Sadece tüm rizikoları göze alıp hücumu düşünen bir takıma kontra atakla gol atmaya çalıştılar. Çünkü yapacak başka hiç bir alternatifleri yoktu.
Her takım Giresun’a bu şekilde gelirse zorlanabiliriz. Teknik patron Metin Diyadin, “Rakip kapanıyor açmak için uğraşıyoruz. Lakin rakip yerine hakem triosu ona da müsaade etmiyor. Şaka gibi  kararlar veriyorlar. Nasıl olacak bende anlamıyorum ‘diyerek Türk futbolunun nasıl yönetildiğinin işaretini veriyor.
Yazık değil mi? Uğraş, çalış, nizami penaltı gol gol ama hakem her şeyi berbat etsin. Maçtan sonra yayıncı kuruluşun aracından çizgiyi geçti mi geçmedi mi tartışılan pozisyonları seyrettik. Yazık bu emeklere yazık. Top içeri de ve hadi orta hakem görmedi sen yan hakem ne iş yaparsın. Ne söylesek az.
Bu ligde çok şeyler olacağa benziyor biz bu maçtan sonra gördüm ki bu ligin en iyi ekibiyiz. Korkarak, vakit çalarak hatta yatarak vakti öldürenlere bu dakikaları mumla arayacaklarını iletiyorum.
Taki hakemler bu muameleye taviz vermeden maç yönetseler.  Hiç mi Avrupa’da maç seyretmiyorlar. Her ne olursa olsun bu takıma herkes güvensin. Ben tüm oyuncuları yaptıkları mücadeleden dolayı kutluyorum. Esen kalın.

 


bahattin-şimşekGiresunsporÜmraniyesporçotanakyalçın-esenspor28

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha