22 January 2021 Friday
Heyecan duyarak gittiğim izlediğim futbol müsabakalarından hayal kırıklığı ile ayrılmaya artık alıştım.

Statlarda artık seyirci potansiyeli yok olmuş. O maçı kendi lehine çevirebilen o taraftar topluluğu artık yok. Hep bir beklenti içindeyim. Daha birkaç yıl önce öve-öve bitiremediğimiz yere göğe sığdıramadığımız, kulüplerin yapısına methiyeler düzenlendiği yazılar, röportajlar yer alırken skora dayalı basın da kim haklıydı diye düşünürken birden bire kabus gibi çöküşlerin hesabını sorar oldum. Bazen futbol yatırımcıların akıbeti ne olacak diye de düşünüyorum. Konsepler tutmadığı için kulüpler çözümü pahalı transfere dönmekle bulmuş. Bu konuda herkes de bir kuşku var. Ama Futbol Federasyonuna göre sorun yok. Bunu da şeytanın avukatlığına soyunarak yapıyorlar. Bu yabancı transferleri ile kulüplerin çıkılmaz bir çıkmazda olduklarını bilmiyorlar mı? Peki sonra..?

Banka kredileri ile faizlerle borç içinde yüzen kulüpler.. Sonuç tabi ki hüsran.

Peki kurtuluş ne derseniz öze dönüş de. Yıllar önce yapılan bu sistem başarılı olmuş.Türk futbolu neler kazanmıştı. Eğer bir süper lig takımı maça on bir yabancı futbolcu ile çıkıyorsa vah halimize.

Çarşamba sabah Kulüp Başkanı Ali Sacit Eren’i gördüm Ankara’ya gidiyordu. Tabi ki ödemelerin günü geliyordu. Yapacak tek şey Ankara’dan  gelecek olumlu haber. Eğer gelmezse bir defa daha gidip çıkılmaz bu yoldan yapılacak tek şey ne ise onu yaparım dedi. Şimdi düşünüyorum da, tüm suçu yöneticilere yüklemek biraz haksızlık gibi geliyor bana. Dahası var. Kazandık. Ama fazlasını da sorumsuzca harcadık. Yani üretimden tüketme alışkanlığı. Maksat sebep mi hep geriden geldik. Kim ne derse desin Nurettin Canikli bu kulübe büyük fedakarlıklar yaptı. Bu takımın başarılı olması maddi olarak sıkıntı yaşamaması için ne gerekli ise onu yapmaya çalıştı. Artık birileri de bu yapılanlardan örnek alıp gerekeni yapmalı. Ben sözde değil özde icraat istiyorum. Yoksa kabus üzerimize gelince kimse kendini savunmasın. Birikimlerimden hareket ederek söylüyorum. Vakit henüz geçmedi. Bu şehre bu takıma sahip çıkalım. Çok dolu-dolu günler yaşadık bu Giresunspor ile tekrar bu döngüye dönmek istiyorsak sende elini uzat…

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha