02 March 2021 Tuesday
Bu yönetime buradan sesleniyorum. Bu takımın başarılı olmasını istiyorsanız gereken desteği veriniz. Bu Giresun'dan başka Giresun yok

Eğer üzerinizdeki ağırlığı atamazsanız batarsın. Kimse başkan olduktan sonra hırs yapmamalı. Güzel futbol güzel oyuncularla oynanmıyor. Yani takımdaşlık denen bir şey var. Bu çok önemli. Bakın bir takımın sağ açığı ayni işlemi yapıp sol açığı ayrı ayrı para alıyorsa burada dengelerden söz edemezsiniz. Geçmiş dönemde bu dengeleri yerine oturtamadık. Olan Hakan Karaahmet’e oldu. Bu kadar borç içindeki mali tablodan nasıl çıkacak kolaylıklar diliyorum…

Şirket gibi düşünelim diyorum. Şirketleşme zaten yok. Eğer bir kulüpte giderler fazla gelirler az olunca bu işin altından kalkamazsınız. Çoğu gelen yöneticiler şov amaçlı geliyor. Adam mütevazi ağır başlı, Giresunspor sevdalısı diyorsun. Ama başkan olduktan sonra kibir, kendini beğenmişlik, ben bilirim edasıyla uzun vadeli düşünmedikleri için şovlarını yapıp çekip gidiyorlar.

Gelecekte kulüp ne yapar ne eder onlar için önemli değil. Çünkü kulüp yönetimlerine sorumluluk yüklenmiyor. Bu mali tablonun yüzde 10 veya 15’ini yöneticiler ödeyecek diye bir kanun çıksa bu şekilde bu borçlanma kesinlikle olmaz. Bilinçsiz yönetimlerin olduğu yerde kulüp yönetimleri sportif direktörlere ve menajerlere inanmak zorunda kalıyor. Bu bir yönetici eksikliği olduğu için nereye gittiğimiz belli olmuyor. Divanda birileri gelir elini kaldırır, sizi ibra eder. O gider öbürü gelir. Ama borç arttıkça artar. Üstelik borcu da kimse kabul etmez. Başkanlardan kimse hesap sormaz.

Bir de buna gelen teknik adamların aşırı futbolcu alımları gerçekleştirdiğinde işte karaları bağladığımızın habercisi oluyoruz. Ben devamlı kulüp borçlarından mali tabloların sıkıntılarından bahsediyorum. Bunun sebebi borç cenderesinde sıkışan bir kulübüz. Ben kişilere bakmam sadece o anki ortamdaki sıkıntıların nasıl çözülebileceği tartışmasında yazılarımı yazarım. Şu futbolcu şunu geçer şunu yaparlarla kafaları da yormam.

Hedef bu sıkıntılı sürecin nasıl atlatılacağıdır. Hele birde hiç gereken desteği görmedin mi. Ayakta kalabiliyorlarsa bile tebrik etmek lazım. Çünkü bundan sonra neler yaşanacak hep birlikte şahit olacağız. Bu yönetime buradan sesleniyorum. Bu takımın başarılı olmasını istiyorsanız gereken desteği veriniz. Bu Giresun’dan başka Giresun yok... Esen kalın.

 

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha