09 March 2021 Tuesday
Evet sezon başında bazı sıkıntılar yaşanmasına rağmen çalışmalara ve mücadeleye devam edildi. Her para bulunuşunda futbolculara takdim edilerek onların biraz olsun nefes almaları sağlandı

İlk yarının son maçında kendi sahasında oynadığı Tuzlaspor maçında kusursuz futbolu ile rakibini 3-0 yenen Giresunspor’u ayakta alkışlıyorum.

Tuzlaspor maçı Giresunspor’un bu müsabakaya kadar en hareketli ve gol pozisyonu yaşanan bir maçı oldu. Televizyon başında ve statta seyredenler güzel keyifli bir maç izlediklerine inanıyorum.

Giresunspor zaman zaman yüksek binalardaki asansör gibi hızla yükselmeye devam ediyor. Tuzlaspor takımı gol yiyene kadar iyi bir direnç gösterdi. Bu liderlik son haftalardaki çalışmaların sonucu. Bu sezonun uzun olduğunu asla unutmayalım. Böyle devam edelim yeter.

Ben maçın analizini bir tarafa bırakıp sadece bu futbolcu ordusunun miğferlerinden bahsedeceğim. Hep söylüyoruz, derleme toplama takımdan hiç bir şey olmaz diye. Tabi ki tecrübelerden esinlenerek söylenen bir söz bu.

Çoğu zamanda söylenenlerin doğruluk payı yüksek olmuştur. Eğer sen bu kadar borçla bıraktığın kulübün futbolcularına paralarını ödememişsen o futbolcuların da Giresunspor’da tekrar oynamalarını bekleyemezsin.

Tabiki onlarda ayrılmak zorunda kalmışlar ve yeni yönetim tüm bu zorlukları aşmak ve yeni bir kadro kurma adına yapılanlarla yeni sezona girmeyi başarmıştır. Sadece geçen dönem zaman zaman oynayan Mehmet Taş’ın dışında yeni bir kadro kurulunca tabi ki biraz tereddüte düşebiliyorsun. Önce uyum sorunu arkasından dil sorunu yeni bir yönetim yeni bir teknik ekiple neler yaşanacağını  düşünürsek biraz karamsarlıkta  oldu demek durumundayım.

Peki bu süreç nasıl gelişti de bunların hiç birisi negatif bir sisteme dönmedi. Önce teknik ekip ve Kulüp yönetimi  seçimlerinde futbola susamış, yaş ortalaması düşük. Geldiği takımlarda iyi performans gösterenler diğer tarafta oynama adına can atan futbolcular.

Tabiki bunların yabancılarla birlikte uyumu iyi sağlanmış olması gerekliliği söz konusu olunca gereken randımanın alındığı gözlenmiştir. Bazı genç çocuklarımıza yönetim ve Başkan sahip çıkarak onların Giresunspor’a kazandırılması sağlanmalıydı.

Bu da yapıldı mı evet. Teknik ekibin yanına Giresun’un antrenörleri de takviye edilerek daha iyi bir şekilde hem uyum hem de futbol adına önemli adımlar atıldı. Evet sezon başında bazı sıkıntılar yaşanmasına rağmen çalışmalara ve mücadeleye devam edildi. Her para bulunuşunda futbolculara takdim edilerek onların biraz olsun nefes almaları sağlandı.

Bu da futbolcuların yönetime ve başkana olan güvenini tazeledi. Şimdi top futbolculara kaldı. Onlar da o armanın ilk yarı itibarıyla fazlasıyla hakkını verip ilk yarının lideri oldular. Esen kalın.

 

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha