21 January 2021 Thursday
Yapılanlar yapanın yanına kar kaldı. Allah'ın bir kulu da bu nasıl iş demedi. Kararlı ve tutarlı davranışlar olmazsa gelecekte olmaz. Buna Giresunspor da da olmaz.

Nereden nereye geldik. Futbol dedik, hayatın içersine aldık. Şimdi ise beklemeli kongre süreci gibiyiz. Bir oyun var ortada. Oyundan da bahsettik. Oysa hayatın insana her dakika oyun oynadığını unuttuk.

Bunları nasıl çözeriz? Daha doğrusu görmezlikten geliyoruz. Futbolu da Giresunspor’u da ha bire çekiştiriyoruz. Kulübü kongrelerle bu hallere  getirenler çekilmişler bir tarafa umurlarında mı?

Giresunspor’da yaşanan bir gerçek var. Eğer silginiz kaleminizden önce bitiyorsa yanlışınız çok demektir. Biz demek ki çok yanlışlar yapmışız. Şimdi ise biraz sallanıp kalemimizi karalamaya başladık. Yok kardeş yok. Kimsenin umurunda değil. Atı alan Üsküdar’ı geçmiş. Bu gençler de bu işin arkasında neler gelecek onu düşünmeye başladı.

Padişah havuza yılanlar döktürmüş. Kim bu havuzu yüzerek geçerse kızımı ona vereceğim demiş. Giresunlu havuza atlamış, yüzmüş geçmiş. Padişah sormuş, Dile benden ne dilerseniz deyince. Ha bu beni havuza kim iteledi. O’nu hemen bulmanızı istiyorum demiş.

Yanlışı doğrusu ters giden bir şey var. Bunları çözmeliyiz ilk önce. Giresunspor değer yaratılmadığı halde,kaynaklarını heba edenlere göz yumacak kadar zengin değildir.

Bizler de bu olaylara kanacak kadarda saf değiliz. Giresunspor yeni bir kadro ile yolculuğa çıkıyor. Gelgitler yaşanabilir, birlikteliğimiz lafta kalırsa geri dönüşümüz çok zor olur.

Lafın kısası, mucize çözümü yok bu işin. Formüller bulunacak, gerekli önlemler alınacak, programlar ortaya koyulup bu yönetime sahip çıkılacak. Çünkü başka şansımız yok. Çünkü bu zor döngüde neler yapıyorlar neler yaşayacaklar hep beraber göreceğiz.

Onlar bu şehrin takımına sahip çıkarken, biz de boş durmamalıyız. Burası Giresun her yazdığım her yaptığımın sağlamasını defalarca yaparım. Evet bu şehirde futbol kötü yönetiliyor ve oynanıyor diye çok yazdım.

Kırmadan dökmeden kağıda dökmeye çalıştım.Bazen kötü de oldum. Bazılarını da maksadını aşmış gördüm Ama hep söylediğim gibi Giresun’da konular hep ortada.

Yapılanlar yapanın yanına kar kaldı. Allah’ın bir kulu da bu nasıl iş demedi. Kararlı ve tutarlı davranışlar olmazsa gelecekte olmaz. Buna Giresunspor da dahil. Esen kalın.


Giresunsporspor28yalçın-esenkralcaÇotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha