09 March 2021 Tuesday
Giresunspor sekiz haftadır yenilmezlik sürecini devam ettiriyor. Ligin ikincisi olan Altınordu takımını kendi sahasında net bir skorla geçen (2-0) ekibimiz aldığı bu galibiyetle ligin beyi durumuna geçti.

Önemli olan bundan sonra bu liderlik keyfini sürdürebilmemiz. Giresunspor takım olarak belki diğer yıllara göre kadro genişliği olmamasına rağmen çok başarılı bir sezon geçirdiği kanısındayım. Giresunspor’da savunma anlayışındaki hikaye, hücum kalitesi ve orta sahadaki mücadele ve dinamizmle birleşince gerçek kimliğine kavuşmaya başladı. İç ve dış sahalarda aynı anlayışla bu ligin söz sahibi olacağını her ortamda göstermiş oldu.
Tabi ki yönetimin dışında buna en büyük katkı teknik ekiple geldi. Geçen sezondan bir veya iki futbolcusu olan ve yeni transferleri ile birkaç maçın dışında uyum sorunu yaşamayan ekibimiz teknik ekibin ilmik ilmik örünmeye çalışılan planların hayata geçmeye başlaması ile ligin en üstüne oturmaya başardı. Orta sahada dayanıklı mücadele gücü yüksek futbolcuların savunmada sade futbol oynamayı az hata yapmayı düşünen karakterlerin oluşu ile ileride topla mesafe kat eden futbolcuların da gol yollarındaki çabası eklenince ortaya güzel bir takım çıkmış oldu.
Hakan Keleş bu takıma yeni bir ivme ve hava kazandırdı. Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz derleme toplama denilen böyle takımların başarı yüzdesi fazla olmamasına rağmen takımı birlik beraberlik ve armanın gerektiğine inandığı başarı ile yukarılara çıkartmayı başardı. Futbolcu teknik adam karakterini kendi tavrıyla ortaya koydu. Hele çok önemli olmasına rağmen futbolcu alacaklarının yönetimin çabalarını anlatarak onlara kat kanat olarak nasıl bir mücadele verdiğini de anlatarak sadece maçlara konsantre olmalarını sağladı.
Yönetimin de sizler için çabalarını dile getiriyor diyerek onların güvenleri kazanmasını bildi. Bu arada her defasında kulübün yanında olan Sayın Belediye Başkanımızın da desteklerini geçmeden yapamayacağım. Sayın Şenlikoğlu her konuşmasında Giresun adına yapacağı hizmetlere değinirken Giresunspor’u da unutmadıklarını gereken desteği verdiklerini ve vermeye de devam edeceğini söylüyor. Sağolsun...
Sayın Valimizin, sayın Milletvekillerinin ve Giresun’un huzuru için Giresunspor’la özleşen Sayın Emniyet Müdürü ve ekibinin de katkılarını unutmamak gerek. Kısaca bu şehrin bürokratları sivil toplum örgütleri, esnafı iş adamları olarak bu ligin en üstünde buluna   ve amacının sadece bir üst lige çıkıp yılların özlemini hasretini bitirmek isteyen bu kulübe  desteğin bir an önce verilmesi taraftarıyım. Çünkü başka bir Giresun ve Giresun spor yok. Esen kalın.

 


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 23.12.2020 09:47

    Giresun sporumuz Belediye reisin den Vali müzeden il özel idareden maddi Yardım değilde sadece Manevi yardım isteyeceği günleri acaba görebilecekmi yiz? Giresun sporda Eskiden beri Başkan ve yönetim kurulları sadece Giresun sporun bu gününü nasıl kurtarırım diye düşünmüş yarınlarına hiç bakmamış. Kısaca Giresun spor Başkan ve yönetimleri günübirlik hareket edip yarın ALLAH KERİM demiş. Bu nedenle Giresun spor hep birilerine el açmak zorunda bırakılmış. Mevcut yönetim inşaallah bu yanlış yönetim anlayışına son verir yoksa bu zihniyet ile bir yere gidemeyiz.

Yorum yaz

Captcha