22 January 2021 Friday
Bir hakem bir takımın kaderi ile nasıl oynuyor görsün herkes. Maçın genelinde iyi oynayan ekibimiz rakip takımın iki kez kalemize gelmesi ile kazandığı maçı söyle bir analiz etsin.

Oynayarak mı kazanılmış, yoksa hakem mi ikram etmiş. Giresunspor’da oynamış hep söyledim bu adam sadece para için oynuyor diye. Biraz kendilerinde vicdan olsa orada  Del Valle’ ye sataşıp oyunun ateşini yükseltmezdi.

Bir de Emrah denilen bir Erzurumspor futbolcusu var ki kendini Kaf Dağı’nda zannedip her harekette futbolcularımızı çileden çıkartarak maça yaptığı hoş olmayan hareketlerle damgasını vurdu.

Ben kaybedilen maça değil o Türk Futbolu’nun futbol katili hakemine seslenmek istiyorum. İlk devre harika bir yönetim,  ikinci devre ne oldu da bir anda doksan derece dönerek maçı katlettin.

Bir söyle de herkes duysun. Yazık bu hakemlerin neden yukarılarda maç yönetemediğini anladınız herhalde. Buralarda kalıyorlarsa mutlak onları tutan birileri vardır. Sen teknik adamına kırmızı, Asbaşkanına, kırmızı kaleci antrenörüne kırmızı göstererek zaten nasıl bir tavır takındığını ortaya koydun.

Yazıklar olsun ki bu ligler bunun gibi birkaç hakemlerle gidecek.Ama nereye kadar derseniz. Bakın adam 6 ay hak mahrumiyeti alıyor. Sportmenliğe  aykırı hareket kişilere saldırı ve söylenmeyecek sözler ama gel gör ki ödüllendiriliyor. İşte Türk Futbolunun hali.

Ne yapsın bu takımlar kardeşim? Maçları bile anlatımları merkezden yapılıyorsa verilen değer ortada daha ne söyleyeyim. Altı haftadır başarılı bir şekilde giden ekibimiz Erzurum’dan eli boş döndü. Önümüzdeki hafta ki Altınordu maçında bu tür olaylara gebe kalmayız inşallah


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklarerkan-sözeri

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha