20 January 2021 Wednesday
Bir adam Giresunspor`u menajer edasıyla geçmişe de bakarak nasıl bir çıkılmaz sokağa soktu. Borç batağına soktu. Zengin malını dağdan aşırır. Fakir ise düz yolda şaşırır

Sevgili okurlarım. Bundan birkaç hafta önce gençlerimize sahip çıkalım diye bir yazı yazmıştım. Diğer yazılardaki okunmayla karşılaştırılınca bir hayli düşük okunma oranı ile karşılaştım.

Sadece Giresun çocuklarına ve gençlerimize sahip çıkalım istedik.Neyse demek ki gençlerimiz ve çocuklarımız için fazla söze gerek yokmuş.

Kimseden ‘abi şöyle olsun veya arkadaşım şunlar kazandırılsın’ denmedi. Boşuna kürek çekmişiz. Çok değişik duygular taşıyan bir şehirde yaşıyoruz.

Yeri geldi mi kime birşeyler sorsak bin ahh işitiyoruz. Lakin elde avuçta bir şey yok. Kime yazayım kime söyleyeyim. Boş yazıp boş konuşuyoruz sizin anlayacağınız. Futbolcu yetiştiremiyorsak, yabancıları tercih ediyorsak, bu iş bu kadar oluyor. Üretkenliği unuttuk devamlı tüketiyoruz.

Bu şehirde yeri geldi para ve zenginlik hep ahkam kesti. Bile bile cehaleti öne çıkarıp insanları futbol adına bilmişliğe ittiler. Yarın olacakları olmuş gibi gösterip, varlıkların gölgesinde parayla her şeyi halledeceklerini zannettiler.

Şimdilerde oyun bitti. Yaptıkları basit hataların kurbanı olduk. Bu borç ve tahtanın açılması gereken maddi yükün altında ezilmediler bile. Onun için kimleri adam yerine koyduk. Bunca zaman neye niçin kime oynadınız kardeşim. İşi bilmezlik, sadece kendine oynamayla bu şehrin Giresunspor’una çok eziyet ettiniz.

Bir adam Giresunspor’u menejer edasıyla geçmişe de bakarak nasıl bir çıkılmaz sokağa soktu. Borç batağına soktu. Zengin malını dağdan aşırır. Fakir ise düz yolda şaşırır. Şimdi suçlu arıyoruz. Peki elimize ne geçecek? Hiç bir şey. Tilki karga oyunu oynanıyor.

Her neyse daha gidilecek çok yol, yaşanacak çok şey var. İsterim ki tüm bu olumsuzluklara bu yönetim bir çare deyip biraz ohh çekeriz.Bazıları düzelecek işleri sevmez. Sivri işler oldum olası ilgimizi çekmiştir.Yoksa inanın üzülmek bile istemiyorum ama şunu hiç unutmayalım.Giresunspor akla gelen her projenin her alanda şehrin akıcı gücü ve toplumsal lideri olmuştur. Esen kalın.

 


yalçın-esenkralcaali-erenhakan-karaahmetspor28Giresunsporkara-bayram

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Celal B 01.09.2020 11:57

    Yalçın abi çok doğru söylüyorsun Başkanlar gelip çoluğunun çocuğunun rızkını Giresunspor'a bağışlasın istemiyoruz. İstediğimiz şey sorumluluk sahibi olarak Başkan seçildiyseniz har vurup harman savurmasınlar bütçemiz neyse ona göre futbol takımı kuralım ödenemeyecek borcun altına girmeye hiç gerek yok. Ayrıca eğer ileride futbolcudan para kazanmak istiyorsak alt yapıdan oyuncu çıkarımı için gençlerin önü açılmalı eminimki gençlerimiz Giresunspor formasının değerini bilerek her maç mücadele edecektir para için oynayanlar paralarını alamadıklarında saha da ne halde olduklarını hepimiz sezon boyunca görüyoruz. Forma için oynayacak oyuncu yetiştirmeliyiz saygılarımla

Yorum yaz

Captcha