09 March 2021 Tuesday
Giresunspor futbolcularında bu aşırı Giresunspor sevgisini görünce korkularım da yok olup gidiyor.

Her gün bir futbolcu borcu geliyor. Bazen düşünüyorum da bu kadar fazla transferin getirecek yükünü tartışırken bu borç belası başımıza bir iş açacak diye de korkuyorum.

İnanın FİFA’dan gelecek yabancı futbolcu borçları da buna eklenince nasıl altından kalkılacak onu da bilmiyorum. Bu işin şakası yok, puan silmeye kadar giden bir yol var karşımızda.

Çok söyleriz.Kimselere de sıra vermeyiz. Alışmışız bir kere hep kadercilik diyoruz.Kim inanır ki bu takımın kaderi önceden yazılmış diye. Kim yazmış kardeşim kim. Boş boş konuşuyoruz .Bazen inanın kafamı da bozuyorlar.

Her neyse biz bu hafta oynanacak maça odaklanalım. Üç puanla ikinci yarıya başlayıp 10 maçlık bir üç puan sistemini de yakalarsak bu işi çözmüş olacağımızı da buradan söylemek isterim.

Giresunspor’un kurtuluşu bu ligden bir üst lige çıkmasıdır.Lafı evirmeye çevirmeye gerek de yok.Ya bu deveyi güdeceğiz ya bu diyardan gideceğiz derler ya öyle bir şey. Bazı takımların aşırı transfer politikasını görünce koşmadan mücadele etmeden sadece isim olarak yapılan bu alınan futbolcuların çoğu zaman takımlarına katkıları dahi olmamıştır.

Futbolcu alacaklarını dahi zamanında ve gününde almamış olsa bile O’nun o arma sevgisi hepsinden öne çıkarsa önündeki duvarlarda yıkılır. Giresunspor futbolcularında bu aşırı Giresunspor sevgisini görünce korkularım da yok olup gidiyor. Biz kendi işimizi yapıp kimseye gebe kalmadan maçlarımıza çıkıp puan ve puanlar alarak bu işin sonunda gülen taraf olacağız.

Giresunspor ikinci yarıya Balıkesirspor maçıyla yeni sahasında bizlere görücüye çıkacak. Yeni bir futbol arenasında daha iyi organize pas oranı yüksek, mücadele gücü iyi bir ortamda hazırlık kampı da buna eklenince çok daha güzel maçlara şahit olacağız.

Önemli olan gelen bu sıkıntıları bir tarafa bırakıp Giresunspor’a odaklanmak gerekmektedir.Bir yanda size desteğini esirgemeyen Sayın Nurettin Canikli diğer tarafta Giresun şehrine nefes veren  Sayın Belediye Başkanının  çabalarını da Takdir etmek gerekli.

Sayın Valimizin Giresun sevgisi spora olan tutkusu ve Milletvekillerimizin de gereken öz veriyi göstermeleri  eklenince bu takım ın başarılı olacağına inanıyorum. Esen kalın.

 


Giresunsporspor28Çotanaklaryalçın-esen

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha