21 January 2021 Thursday
Bizim başarıya aç futbolculara ihtiyacımız var. Şuanda ne yazsak yalan olur. Kim kimi alıyor hepsi dedikodudan ibarettir. İmza son aşama olduğu için biz de bunlar olursa iyi olur diyebiliyoruz.

Önümüzde bir süreç var. Sizin gibi ne olacağını ben de bilmiyorum. Yaşananlara bir dönüp bakalım, hafızalarımızı bir yoklayalım. Olumsuzlukları bir tarafa bırakıp güçlü olmanın hesaplarını yapalım. Tabiki, bunun yanında bir de ders çıkarmak. Hepsi bu!

Geleceğin bizlere ne getireceği bilinmez ama kaldığımız yerden devam edeceğiz. Nereye kadar derseniz bu işin bittiği yere kadar.

Şimdi artık futbolu bir tarafa bıraktık. Neler oluyor onu da bilmiyoruz. Alişan eskiden kendi evinde çorabını salonun ortasına atıyormuş, şimdi evlendikten sonra atamazmış da onun okumaya başladık.

Sibel Can kızına 500 bin Liraya araba almış ama bir anne çöp kutusundan biber toplayıp çocuklarına onları yıkayıp bu ramazan günü yemek yapacak kimin umurunda. .İşte biz bunları konuşuyoruz.

Bir varmış bir yokmuş demeyeceğim. Geçmişimizi bir tarafa bırakıp geleceğimize bakacağız. Sporun her türlü branşında bu gençlerimize hizmet bizim en büyük vazifelerimizden biri olmalıdır. Çünkü bu devletin geleceği onlara emanettir. Her neyse yine de futbol diyoruz.

Teknik patron Metin Diyadin, 15 Gün Avrupa’da futbolcu avındaydı ve döndü, yönetime raporunu sundu.  Tabiki bir kaç maçı canlı izleyerek futbolcu seçimi konusunda Sayın Başkan ve yönetime bilgiler sundu.

‘Eğer seyrettiğim bir kaç futbolcudan alabildiklerimizi alabilirsek yabancı transferinde yanılma yapmayacağız. Lakin sadece biz değil diğer kulüpler de bu futbolcuların peşinde. Dilerim biz daha çabuk davranırız’ diyerek şimdiden çalışmalara başladıklarını dile getirdi.

Ha burada önemli konu bütçe. Başkan Mustafa Bozbağ, bütçeye göre hareket edeceklerini, sıkıntı yaşamak istemediklerini, hatta bu formaya yakışacak futbolcuları alacakları teminatını verdi.

Yaşlı, ‘Bu işi Giresun’da oynayarak bitireyim’ diyenleri değil de şu anda izlenimlerimde Afjet Afyon, Keçiören, Menemenspor’da, hatta birçok İkinci Lig takımlarında çok iyi genç futbolcuların olduğunu biliyoruz. Dilerim yönetim bunlara da bir el atar.

Çünkü bizim başarıya aç futbolculara ihtiyacımız var. Şuanda ne yazsak yalan olur. Kim kimi alıyor hepsi dedikodudan ibarettir. İmza son aşama olduğu için biz de bunlar olursa iyi olur diyebiliyoruz. Biz bu yönetim ve takımın başarısı için devam diyoruz. Esen kalın.


Giresunsporspor28Çotanaklarmetin-diyadinesen-kalınçotanakar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Nizamettin Bilir Dün 14:26

    Metin Diyadin daha önceden izlenen ve takip altında olan yabancı oyuncuları birde ben gidip yerinde izleyeyim de son kararı ona göre verelim diye mi 15 gün yurt dışında yoksa devam eden yurt dışı liglerden rastgelen yabancı oyuncu bakayım diyemi gitti bu konu hakkında bilgi verebilirminiz.

Yorum yaz

Captcha