20 January 2021 Wednesday
Giresunspor bu performansını biraz daha yükseltebilirse ligde arzuladığı yeri mutlaka alacaktır.

İlk iki hafta beklediğimiz oyunu sahaya yansıtamayan Çotanaklar, Bursaspor karşısında maça ve skora hakim olarak kazanmasını bildiler. Özellikle yeni alınan futbolcu performanslarının durumu ne olacak sorusuna uyum problemi aşılırsa bu takımın hedefi iyi yerlere doğru yönelecek demiştim.

Savunma ve orta sahada topu oyuna çabuk sokma ayrıca defansta Diarra’nın çabukluğu savunmaya da ayrıca bir dinamizm getirmiş. Orta sahada Nalepa’nın çok koşması, rakibin oyun planını bozması ve Mehmet Taş’ın da O’na yardımcı olması orta sahaya bir hareketlilik getirmiş.

Forvet hattında Eren’in ilk maçtaki tutuk futbolu yerini çalışkan koşan rakip savunmayı çıkartmayan bir anlayışla nefis kafa golü ile yeniden eski günlerinin habercisi olmuştur.

Son anda yapılan transferle kadroya giren Traore de hücuma katkı yaparak tam puan almış, geçen haftanın en kötü futbolunu ortaya koyan Hüsamettin oynadığı futbolla işte ben buyum dedirtmiştir.

Hüsamettin efendi kişiliği futbola olan tutkusu ile zaten Giresun’un sevgisini kazanmış bir futbolcumuz. Eleştirilebilir. Lakin tadında olmalıdır. Giresunspor’un da dört dörtlük bir oyunu yok. Eldeki kadronun uyum sorununu giderdiği an neler yapabileceğini göreceğiz.

Oyun içinde teknik patronun takım içinde oyun ve oyunlar bulmasıyla olumlu yönde takımın gelişeceğini sinyallerini yansıtmaya başladı. İlerde neler yaşayacağız göreceğiz. Onun için bu takımın zaman aşımı içinde gelişime ihtiyacı var.

Eğer Giresunspor bu performansını biraz daha yükseltebilirse ligde arzuladığı yeri mutlaka alacaktır. Bursaspor deplasmanından alınan üç puanla takımın futbolcuları yönetimi ve çalışanlarını kutluyorum.

Önümüzdeki günler daha önce Giresunspor’da neler yaşanmış onları sizlere aktarmaya çalışacağım. Esen kalın.


Giresunsporyalçın-esenÇotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha