21 January 2021 Thursday
Yok artık daha böyle yağma her gelen görevini yapıp Giresunspor'u rahat bıraksın

Dert bir değil bin iken birde Özel İdare müfettişinin şu oldu  sıkıntılarıyla Giresunspor sarsıtılmaya çalışılıyor.

Başkan gidiyor.Konuşuyor.Bu meblağı ödemeye hazırız. Bu maddi kaynak Giresunspor altyapısı için yani amatörlerine  kaynağın usule uygun harcandığı belirtilmiş olmasına rağmen siz böyle diyorsanız ödemeye hazırız demesine rağmen.

Bu kulüplerin nasıl ayakta kaldığını üstatlar bilemez.Tabi ki onlar da görevlerini yerine getiriliyor. Her kurum kuruluş kulüplerin ayakta kalması için caba gösterirken bundan sonra nasıl gereken desteği sağlayacaklar.

Giresunspor’un son yıllarına bakıyorum. Sanki sahipsizmiş gibi gelen vuruyor giden vuruyor. Buraya maçlara gelen görevliler bile takımın ve yönetimin motivesini bozarak başarılı olmaması için çanak tutuyorlar.

Yok artık daha böyle yağma her gelen görevini yapıp Giresunspor’u rahat bıraksın. Bu şehir bir çok özlemin peşinde koşarken  ona çelme atma sevdasını sana kimse vermiyor.

Bakınız Giresunspor’dan örnekle başlayayım. Seyirci hasılatı yok. Kombine satışı yok. Canlı yayın geliri zaten sallantıda. Saha içi ve dışı reklam gelirleri azaldı. Forma satışları düştü.

Futbol Federasyonu ,

Süper lig takımlarına Finansal Fair play uygularken şartları esnetiyor, ama 1 lig takımlarını ayrı tutuyor. Süper lig takımına puan silme cezası yok. 1.lig takımlarına 9-gelene gidene 6-3 puan  silmeler. Çünkü bu ligin sesi çıkmıyor. Üvey evlat muamelesi görüyor.

Eskiden galibiyet primi verirdi TFF şimdi o da yok. Gelirler neredeyse sıfır. Sanki pandemiden 1 lig kulüpleri etkilenmemiş gibi hareket ediliyor. Futbolcu alacakları ödenmedi mi tek taraflı fesihler yapılıp futbolcu serbest kalıyor. Bedava bonservisini alıp gidenler FİFA VE UEFA ya şikayet sonucu kulüplere cezalar yazılıyor.

Az bir hata ve küçük bir olay yakaladı mı kulüplere tepesine tepesine cezalar yazılıyor. Daha önceki yönetimler kulüpleri kötü yönetmiş olabilir Lakin bunların cezasını mazileri güçlü kulüpler ve şu andaki yönetimler mi çekecek?

Kasalar bomboş,Sevgili TFF sizin göreviniz kulüplere yardımcı olmak değil mi? Kulüpler var ise siz varsınız.

Şimdi bunlar yaşanırken kulüplere bunlar reva mı? Size bırakıyorum. Esen kalın.

 

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha