20 January 2021 Wednesday
Futbol ölüm kalım meselesi değildir.

Ondan çok daha önemlidir. Belki de hayatta daima karşılığı olan yazgıdır. Biz çok şeyler istiyoruz. Süreklide söyleyip yazıyoruz. Onun içinde gerekli olanı unutuyoruz ya da işimize gelmediği için görmezden duymazdan geliyoruz.

Bu kulüplerin ayakta durması için en önemli kaynak para değil mi? Peki bu kaynağı nasıl   yaratacağız, bunu düşünen var mı? Yok çünkü bizim işimiz başka. Bunlar olmadan başarıyı yakalamak hatta bir kulübün nasıl işlevleri olduğunu araştırmadan sadece eleştirmekle geçiştiriyoruz. Bazılarının yaptığı fedakarlıkları da unutuyoruz. Olsun ile kalsın ile bu gemiyi limana yanaştıramayız.

Bir Nurettin Canikli nin yaptıkları ile nereye kadar gidilecek.

Çok insanlar elini taşın altına koymaktan korkuyorlar. Ben bu yönetimi ve başkanını savunmak içinde yazılar yazmıyorum. Sadece bu kulübün içinde biri olarak bu çarkın nasıl dönmesi gereğini ortaya koyuyorum. Bu kadar sıkıntı yaşanırken hala biz şunu yapacağız demenin de anlamı yok. Ama insan inancı ve hırsı ile her şeyi de başarılabilir ilkesiyle hem yönetimine hem takımına hem de taraftarına bu güveni yaratmaya çalışıyorsa ona da eyvallah demek gerekecek. İki haftada dört puan ve devam etme adına yapılanlarda eklenirse neden olmasın demekte yanlış olmaz. İlk yarı toplanacak puanlarla neler olacak nelerle karşılaşacağız hep beraber göreceğiz. Futbola ve onu idare edenlere güven duyulmuyorsa müsabakalar canlı yayınlansa ve yayınlanmasa ne yazar.Kimin elini güçlendirir bilemiyorum. Zira; kötülük hane de ise zaten kilit tutmaz.!

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha