21 January 2021 Thursday
İnanın bu maddi sıkıntıların giderilebilmesi için bir sürpriz peşindeyim. Her an yeni bir şey birilerinin ağzından çıkacakmış gibi açıklama gelecekmiş gibi bekliyorum.Bazıları yaptıkları hataların günahını ödetmekte.

İki deplasmandan eli boş dönmedik. Alınan puanlar  ve bu maçlardaki performans diğer maçların aynası olacaktı. Oynanan oyun maçın sonlarına doğru yanlış taktik anlayışı dışında ilerisi için ümit verdi.

İstanbulspor ve Altay maçları bu ligin tepesini ilgilendirecek maçlardan bir kaçı idi. Dört haftadır yenilmeyen bir Giresunspor var. Bu nedenle alınan puanlardan dolayı herkesi kutluyorum.

Tabi ki sahada oynanan oyun dışında gelişen olaylara da bakmak lazım. Ben artık gereksiz hırçınlıklar ve çekişmelerin geride kalması taraftarıyım. Kimseyi incitmeden kırmadan bu işin üstesinden gelmeye çalışacağız.

İnanın bu maddi sıkıntıların giderilebilmesi için bir sürpriz peşindeyim. Her an yeni bir şey birilerinin ağzından çıkacakmış gibi açıklama gelecekmiş gibi bekliyorum.Bazıları yaptıkları hataların günahını ödetmekte.

Kısaca çıraklığını yapamadığı işin ustalığına soyundun mu sonuç da kaçınılmaz oluyor. Nereden tutarsanız tutun her şey elinizde kalıyor. Futbolda başarının mimarı maddi kaynakların boşuna harcanmadan yapılmasıdır. Siz boşu boşuna kendi paranız da dahi olsa harcamalarda har vurup harman savurursanız sonunu getiremeyeceğiniz işlerin habercisi gibi olursunuz.

Her gün konuşan yazan ve bu kulüp batma noktasına gelmiş denilen yerde ne yapabilirsiniz ki? Gelmeyen maddi kaynak harcanan meblağlarla nereye gidilecek siz söyleyin. Bizim en büyük hatamız son dönemde para ve zenginliğin ahkam kesmesi.

Varlıklarının gölgesinde futbol adına hiç bir deneyimleri olmadan bu kulübü yönetmeye başladılar. Yarın olacakları olmuş gibi gösterdiler. Hep alkış beklediler.Bir kere bile ben ne yapıyorum demediler. Şimdi oynanan oyun bitti. perde kapandı. Daha da açılmayı bekliyor. Yani bir şeyler yapılmasını bekliyoruz.

Fazla kafanızı da yormak istemiyorum. Sadece üzülüyorum. İyi giden bir tabloyu mahvedeceğiz diye korkuyorum. Ne de olsa bu sevdanın adamlarıyız. Bu cumartesi oynayacağımız Eskişehirspor maçına kilitlenmeliyiz. Alınacak üç puan bizi bir kaç adım yukarıya taşıyacak.

Yani ligin tepesine doğru tırmanmaya başlayacağız. Ha bu arada öz verili olan futbolcularımızı da kutlamak istiyorum. Tüm  olumsuzluklara rağmen takım adına savaşmaları ve önemli değil bize gereken ne ise yapılır diyerek bu takıma sahip çıkmalarını da takdirle karşılıyorum.

Yolları açık başarıları daim olsun hepsinin. Onların bu çabalarının her Giresun taraftarı için kabul görmesi ve sahip çıkılmasını istiyorum. Dilerim Eskişehirspor maçından yüzümüzün akıyla çıkarız. Esen kalın.


yalçın-esneGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 05.12.2020 12:14

    Bence hiç boş yere bekleme birileride Giresun spor dan alacağı olan milyon TL lerini bekliyor ama kimse sen bu borcu nasıl yaptın gel bakalım Giresun a hesap ver demiyorsa Hesabı ödemeye çalışıyor Giresun spor Bu hesabı bu borcu yapanlara ödemeli ve bunların burnumdan fitil fitil getirmelidir.Giresun spor bu kadar mı sahipsiz?Yönetim neden VAR?

Yorum yaz

Captcha