20 January 2021 Wednesday
Bu şehir çok şeyleri hak ediyor. Bir de Süper Lig olursa iddiamız işte o zaman her yönü ile bir başka Giresun gözlemeye başlarız

Geçmişe dönmeyi hiç istemiyorum. Geriye bakıldığında sitemli zaman zaman sevgi dolu sözlerle karşılaşırız. Giresun sevdası için çok yıpratıldık. Kötü söz sahibinindir deyip çoğu bildiklerimizi sineye çektik.

Kişilere zaman zaman isyan etmemize rağmen ‘olsun be kardeşim düzelir’ dedik. Parasını bu kulübe harcayanlara da bırakın bir şeyler yapmaya çalışıyor edasında başarıya susamış biri olarak teselli olduk. Yeri geldi haksızlık yaptığımızda oldu.

Lakin haklılık payı da öne geçti. Lakin hepsi Giresunspor sevgisinden idi. Hakkımızı savunduk. Hizmet ediyoruz görün istedik. Futbola gölge düşürmemek için aylarca kalemimizi kırdık.

Kişinin görevi ayrı bize görevimizi öğretmeye kalkanlarda oldu. Tabi ki cevapsız kalmadık. Çok yıprandık. Yine de bu sevdadan vazgeçmedik. Hep söyledim. Bir takımın başarısı yattığı yerden belli olur, bazı önlemlerin alınması şart dedim.

Bu kulübü benden iyi kimse bilemez. Çünkü ömrümün yarısını onun için hizmet etmekle geçiriyorum. Her neyse kimin emekleri varsa Giresunspor’da sağ olsunlar. Yeni bir yönetimle yeni bir sayfa açılacak.

Yineliyorum bu yükün ağırlığını taşıyacak kişilerin taşın altına elini sokması gerekiyor. Bir arkadaş ben bu taşın altına elimi koyacağım dedi. Şimdi diğer arkadaşlarda adaylığını koymak adına yönetim için kişilerle temas halindeler. Çoklu bir yönetim çekişmesi her zaman Giresun’da daha güzel ve hararetli olmuştur. Tüm adaylara başarılar diliyorum.

Sezona yeni statla gireceğimizi umarak bu seyirciyi sahalara nasıl çekeceğiz onu merak ediyorum. Bizim sevdamız hiç bitmedi. Bu yönetim geldi. Ne gerekiyorsa yaptık. Başka bir yönetim geldi ne istedi ise yaptık.

Giresunspor’u kendi sahamızda kimseye ezdirmedik. Yeri geldi temsilci ve gözlemci ile Giresunspor’un menfaati uğruna savaştık. Hakkını yedirmedik. Çok cezaları kişisel çabalarımla kapattırdım. Federasyondan çok teşekkürler aldım.

Temsilcisi, gözlemcisi o şehirde o varsa sorun yok dedirttirdim. Tabi ki bunları yaparken Giresunspor adına gurur duydum. Yeni bir çehre ile Giresunspor Başkanını seçecek. Dilerim her kim seçilirse bu kulübün başarılı olması için çok çalışır.

Bu şehir çok şeyleri hak ediyor. Bir de Süper Lig olursa iddiamız işte o zaman her yönü ile bir başka Giresun gözlemeye başlarız..

Giresunspor için kulüp adına kim başkan olarak çıkıyorsa başarılar diliyorum. Sadece şunu bilelim yeter. İnsandan tasarruf olmaz.

 


yalçın-esenGiresunsporspor28ali-eren

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha