27 February 2021 Saturday
Herkes bilmelidir ki yönetimi futbolcusu teknik kadrosu çalışanları ve taraftarları ile bu takımın hedefinin Süper Lig'dir

Bu memlekette teknik direktör kalmamış. Elin yaşını almış son demlerini oynayan adamına milyar dolarlar ödüyoruz. Futbol Federasyonu Başkanı cebinden mi harcıyor. Kimin parasını kime peşkeş çektiriyorsun. Yerlisi bile o kadar parayı almış ama Futbol federasyonunu yaptığı anlaşmadan dolayı icra yoluna kadar gidiyor. Yani kimse de milli takım ruhu kalmamış.

Adam mağlup oyundan alınırken gülebiliyor. Futbolu bir tarafa bırakmışlar işleri gazetelerde boy göstermek. Neymiş yabancı oyuncu kontenjanı çok fazla olmuş. Tamam, haklı olabilirler lakin şöyle arkana bir bak. Kime niyet kime kısmet demezler mi?

Türkiye bu milli maça kilitlenmiş sen bunun umurunda olmaz ve al gülüm ver gülümle maçı geçirmeye çalışırsan sonuç da kaçınılmaz olur. Her neyse Demirören mi  Lucescu mu kim gidecekse bir an önce gitmeliler. Türk futbolu son yıllarda böyle yara almadı.

Gelelim kendi ligimizdeki iki teknik direktörün futbol savaşına şahit olacağız. Bir tarafta Giresunspor’u iyi bilen, diğer tarafta ise bu ligde kalitesini kanıtlamış, iyi futbol oynatmayı yeğleyen ve kendi deyimi ile ‘şu Giresun’dan çıkarken, Espiye, Tirebolu, Görele, Eynesil’nden geçerken işte 40 yıl sonra bizi şampiyon yapan hoca deyip memleketime böyle bir havada girmeyi isterim diyen bir hoca.

Dilerim kazanırız ve hocam da isteklerine kavuşur.  Gazişehir Gaziantep maçı öyle kolay bir maç değil. Eğer iyi organize ve mücadele edemezsen sıkıntılar yaşayabilirsin, benden söylemesi.

Biz köşe yazarları olarak kısaca yazanlar olarak umutluyuz. Çünkü umut yaşanması ve korunması gereken bir duygudur. Futbolcular taraftarlar yöneticiler yaşıyor ve yaşatıyorlar.

Bu zor maç dönemlerinden geçerken, yaşadıklarımızdan çıkarmamız öyle dersler var ki meydan boş kalmamalı. Sayın Valimizin yeni gelmesi ile hemen Giresunspor’a verdiği manevi ve maddi desteği de buradan unutulmaması gereğini ortaya koymalıyım.

Sayın Valimizin güler yüzü halk adamı tabiri hep onun bu şehre katacağı çabaları simgelemektedir. Dilerim bu şehre çok şeyler katar. Tabiki bazı gizli kahramanlarda bu takım için gecesini gündüzüne katarak hizmet etmektedirler.

Onları tek tek yazarak unutmuş olabilirim deyip yazmadıklarımın kırılmasını istemediğim için onlar hep gönlümüzde yerini koruyacaklar. Herkes bilmelidir ki yönetimi futbolcusu teknik kadrosu çalışanları ve taraftarları ile bu takımın hedefinin Süper Lig’dir. Biz de ona göre hazırlanmalıyız. Büyük hayaller kurup küçük düşünmek bize yakışmaz. Esen kalın.


yalçın-esenyıldırım-demirörenGiresunsporspor28çotanaklucescugazişehirmetin-diyadinerkan-sözeri

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha