12 April 2021 Monday
Artık bu şehir bu takımın nereye doğru yol aldığını bilmelidir

Kadromuz, oyun anlayışımız farklı, değişmeyen tek yanımız yarışmak ve kazanmak. Galibiyete alkış tutuyoruz.

Göstermek istediğimiz sabır ve hoşgörü aslında hedefe ulaşmanın gerekliliğidir. TFF Birinci Ligde 15 maçımızı geride bıraktık. Çoğu maçlarda iyi futbol oynamamıza rağmen ya yenildik, ya da berabere kaldık. Tüm bunların ardından ligde 3 sırada olmamızın tesadüf olmadığını biliyoruz.

Mütevazı bir kadro ve karşında bu ligin 7 haftasında birinci belli diğerleri düşünsün söylevleri ile karşılaşan diğer takımlar olduğunda Rizespor takımını maliyeti ve oyuncu kalitesi de eklenince onları yenip kimin daha iyi olduğunu kimin birincilik hakkı olduğunu yazmakta benim işim diye düşünüyorum. Lafla söylem olmuyor. Sahaya yansıtıp maçı koparacaksın.

Küçük bir tartışma yaşanıyor. Yok, ‘sizi şuna şikâyet edeceğiz’ diyorlarsa bu iş sizde bitmiş arkadaşım. Kimi kime şikâyet edeceksin. Sen Giresunspor’u sahipsiz mi zannediyorsun? 20 saniye maçın bitimine varken saha görevlisi toplar kayıp olmasın diye bir veya iki topu sahanın kenarına getirmek için hamle yaparken mağlubiyete hazmedemeyen Rizespor yardımcı antrenörü alın bunu bana küfür etti diyorsa ve sizi şikâyet edeceğim şu kişiye diyorsa onlara sadece bu işlerin bu şekilde olmadığını bilmeleri gerektiğini yazmak istedim.

Maç bitmiş yardımcı hocalarıyla beraber başkanımıza ve yöneticimize koridorlarda sözlü saldırıda bulunuyorlarsa Giresunspor’un ceza almasını istiyorlarsa kusura bakmasınlar.

Ne yaparsanız yapın bu takım hedefinden asla şaşmayacaktır. Yıllardır basın ve medya sorumluluğu yapıyorum. Amacım TFF’nin talimatları ve UEFA kriterlerine uymak.

Yalnız bir teknik direktörün yedi kişiyle basın toplantısına girdiğini ilk defa gördüm. Bunu temsilci arkadaşlara ilettik. Bu normal mi diye he de Yalçın Bey olsun dediler. Neden çekiniyorlar anlamıyorum?

Giresun’a gelen kim olursa olsun kâğıt kalem ve fotoğraf çekmek için can atıyor. Başka bir deplasmanda neler yaşadık, ne hakaretler gördük, temsilcilerin yanında hiç birisi kâğıda sarılmadı, fotoğraflar çekilmedi. Giresun onlar için en rahat hareket sahalarından biri. Takip edeceğim bakalım neler olacak.

Şimdi bu kulübe o kadar fazlası ile maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli’ye de bir yer ayırmak istedim.  Seversiniz sevmezsiniz, lakin Giresun ve Giresunspor için yaptıklarına hepimiz ‘sağ olasınız sayın bakanımız’ demeliyiz.

Çünkü kulüp birkaç yıl öncesinde borç batağının içinde iken şimdi nerelerde. Bunu da kimler başarmış derseniz bir elin parmaklarını geçmez. Dilerim bu duyumlarımla hizmet adına Giresunspor’a yapılanları es geçmeyiz.

Çünkü bu şehrin ve taraftarların bunu bilmesinde yarar olduğunu düşünüyorum. Benim siyasetle hiç işim olmadı. Kimseyi de savunacak yanımda yok. Lakin başta Nurettin Bey olmak üzere Mustafa Bozbağ bu kulübü nerden nereye getirmişler bir düşünmek gerek. Kısaca hak edene hakkını vermek gerek.

Artık bu şehir bu takımın nereye doğru yol aldığını bilmelidir. Bir bayrağını dükkânının önüne koymayı zor zannedenler bu iş bu yıl olmazsa önümüzdeki yıllar nasıl olacak diye düşünmelidirler. Çünkü bu gemi bu limanda bir daha durmayabilir. Esen kalın.


Giresunsporspor28çaykur-rizespor-metin-diyadinçaykur-rizesporsinan-özkandalefatih-atikcanberk-dilaverMustafa-Bozbağyalçın-esen

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha