09 March 2021 Tuesday
Kalecisi, orta sahadaki genci ve forvetteki gol silahıyla artık ne söyleneceğini merak ettiğim bir maçın ardından bakalım kimler konuşacak çok merak ediyorum

Giresunspor Ankara’da altın değerinde üç puanı Eren Tozlu’nun ayağından kazandı. Maçın genelinde sakin, rakibinin üstüne kontra ataklarla gitmeyi düşünen Çotanaklar  başlama düdüğü ile bu projesini bir tarafa bırakıp açık futbol oynamaya başladı.

Giresunspor deplasmanda rakiplerine oyun oynama izni fazla vermiyor. Bunu ilk yarıda Ankara Keçiören maçında da gösterdi. Zaman zaman rakibin baskısı olmasına rağmen ilk gol pozisyonu da yine Eren’in ayağından bulduk. Ceza sahası dışından 30 Metreden çektiği harika şut kalecinin üzerinden üst direkte patladı.

Maçın ilk yarısında rakibe fazla topla oynama fırsatı vermedik. Belki ilk yarı itibarıyla Keçiören  topla çok oynamış gibi görülse de Giresunspor’un üzerine fazla gidemedi.  Her iki takım futbolu orta sahada kilitlendi.Takımdan 3 haftadır uzak kalan Hüsamettin ve Nalepa kadroda yerini aldılar. Kaleci Tolgahan’ın sakatlığında kaleyi Onurcan  korudu. İlk devre karşılıklı atak ve orta sahadaki mücadele ile bitti.

İkinci yarıda Nalepa’nın atağında son adam konumundaki Keçiören kalecisi yaptığı sert hareketle kırmızı kart gördü. Rakip on kişi kalınca Giresunspor rahatladı. Ataklarını arttırdı. Dakikalar 52’yi gösterdiğinde sağ taraftan gelen ortada Di                arra en zoru yaparak kaleye göndereceği topu üstten auta atarak bir gol pozisyonundan yararlanamamış olduk.

Giresunspor’da maç içinde sırıtan oyuncular yoktu. Hepsi can la başla oynamaya devam edtiler. Savunmada Diarran’ın istikrarı yanında oynayan Mehmet Taş’ın hatasız futbolu,orta sahada çalışkan ve azmiyle Erol Can’ın mücadelesi, sağ ve sol beklerin deplasmanda nasıl bir savunma anlayışı içinde oynamaları, İleri de forvette Eren’in gol atma adına çabalarını görünce bu maçtan puan ve puanlarla dönebileceğimiz sinyalini zaten almıştı.

Dakikalar tükenmeye başladığı anlarda yapılan değişikliklerde sıkıntı yaşanmayınca sahaya girenlerinde cansiparane mücadelesini görünce bu maçtan anlımızın akıyla çıkacağımız sinyallerini almış oldum.

Dakika 90+1 de sol taraftan kaleci ile karşı karşıya kalan Traore’nin çektiği şutta kelecinin hamlesine son vuruşu yapan Eren Tozlu  Giresunspor lehine skoru değiştirdi. Artı Giresunspor bu maçtaki puanıyla liderin arkasında bir puan eksiğiyle ligde bu sene bende varım dedi.

Şimdi burada Giresun çocuklarının paralarını alamadıkları bir dönemde verdiği mücadeleyi hep birlikte görüyoruz. Kalecisi, orta sahadaki genci ve forvetteki gol silahıyla artık ne söyleneceğini merak ettiğim bir maçın ardından bakalım kimler konuşacak çok merak ediyorum.

Galibiyette emeği olan herkese teşekkürler. Çamur at izi kalsın derler ya. Ben de şunu yazıyorum. Kuru b.. çatmaya yapışmaz.  Esen kalın. 


GiresunsporKeçiörengücüspor28Çotanaklar

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 09.12.2020 18:47

    Yalçın Eseni Kızdırmışlar.Ali Yakarışık ın yazısını okuyunca Yalçın bey kızmak da haklı.

Yorum yaz

Captcha