02 March 2021 Tuesday
Her gelen ceza kesme yarışına giriyor. Ha bunu bazı takımların stadında yap bakalım neler oluyor.

Bir lig düşünün, çoğu takımın elle tutulan bir geliri yok. Reklam, sponsorluk ve diğer yardımların da olmadığı bir süreçte TFF tarafından gönderilen bazı temsilcilerin tüm bu olumsuz tabloda kendilerine de bir pay sahibi olmasını sağlayan cezaları görünce inanın futboldan ve bu gibi sadece ceza yazma adına bulunan temsilcilerden sıkılmaya başladım.
Ey TFF bu gibi şehirlere gönderdiğin maçlara yolladığın temsilcilerin daha dikkatli, daha sevecen ve saygılı olmaları gereğini vurgulamalısın. Her konuşmalarında ‘yazarım ben, gerisi sizi ilgilendirir’  deniyorsa burada art niyet mi arayalım.
Pandemi süreci dediler. Giriş çıkış kontrol altında. Hakem sağlığı, misafir sağlığı, futbolcu sağlığı, teknik ekip sağlığı en ince noktasına kadar yapılırken neyin cezasını kesmeye çalışıyorsunuz. Yazık değil mi kardeşim?
Her gelen ceza kesme yarışına giriyor. Ha bunu  bazı takımların stadında yap bakalım neler oluyor. Size bir anımı anlatayım. Yılını hatırlamıyorum. Lakin Yeni Malatya deplasmanına gitmiştik. Daha maç başlamadan idarecilerimize ve bizlere öyle hareketler, hakaretler yapıldı ki yanımızda oturan bir temsilcinin gıkı çıkmadı.
Hatta devre arasında bir Malatyalı seyirci  rahatsızlandı. Ambulansı götürecek şoför yok. Bir saha içi güvenlik görevlisi ambulansı hastaneye götürdü. Ben de temsilciye ‘eğer bunları yazmazsan bu işi yapma. Çünkü aldığın üçret boğazından geçmez dedim. Ne yazık ki hiç bir ceza  yazılmadı.
Bizim statta beş dakika itfaiye veya ambulans geç gelse hemen not düşüyorlar. Demem o ki artık birilerinin çıkıp masaya yumruğunu vurması gerekir. Neden biz demesi gerekir. Bazılarını bu yazımda es geçiyorum. Çünkü iyi niyet sevgi içinde çok maçları beraber görevlendirildiğimiz temsilcilerin iyi yaklaşımlarını görünce teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Kendi bildiğini yapan, federasyon kurallarını yeri geldiğinde hiçe sayan o kendini kaf dağında sanan temsilcilere daha adaletli ve sevgi çerçevesinde olmalarını diliyorum. Bizim sahibimiz mi yok.
Futbolun saha içinde her türlü çileyi çeken biz oh kaymağını yiyen onlar. Alın parayı oturun keyfinize bakın. Sadece yazmakla oluyorsa aldığınız paranın da hakkını verin. Sadece bazılarını Allah’a havale ediyorum. Esen kalın.

 

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha