20 January 2021 Wednesday
Milli maç arası uyum süreci teknik taktik ve her şeyden önce fizik kondisyon için bulunulmaz bir zaman arasıdır. Burada eksikliklerimizi daha iyi görme fırsatı bulacağız

Giresunspor’da sistemin geliştiğini, galibiyetten çok sistemin oturduğunu görmek beni mutlu etti. Sahada doğrular adına savaşan bir Giresunspor vardı. Oyundan kopmadan öz güvenin de yerine oturmasıyla çok maçların kazanılacağı sinyallerini aldık.

İlk yarıyı bir tarafa bırakıp ikinci devrede ters düz gitmemek için değişik hücum varyasyonları denedik. Bu kadronun şu an itibarıyla yeterli olduğuna inanıyorum. Lakin işler yolunda gidip adaletli bir dağılım oluyorsa oyuncu evlat ayırımı yapılmadığına şahit olursak süreç hep lehimizde olur.

Bunu neden yazdım derseniz daha önce vasatın üstüne çıkamayan futbolculara verilen meblağlardan dolayı oynatıp onlardan faydalanmak isteyenlere seslendim. Mesela Tanase geçen dönem 250 bin Euro’nun üzerinde yapılan sözleşmede oynadığı maç kaç adet bakın ve bu kişinin Giresunspor’a maliyetini karşılaştırın. Gönderilmek istenmiş, nafile yine kadroda tutulmuş.

Yeni bir takımız. İyi yoldayız. 17 yeni oyuncumuz var. Bunların bir kaç haftada birbirlerine uyumunu hemen bekleyemeyiz. Milli maç arası uyum süreci teknik taktik ve her şeyden önce fizik kondisyon için bulunulmaz bir zaman arasıdır. Burada eksikliklerimizi daha iyi görme fırsatı bulacağız.

Giresunspor’un başarılı olması teknik ekipten geçiyor. Maçta yapacağın bir kaç değişiklik ve hamleler galibiyetin mimarı olacaktır. Zaten ikinci yarıda bunları yaşarken rakibe pozisyon ve oyun imkanı vermedik. Kısaca akıllı hamleler galibiyeti getirdi. Esen kalın

 

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha