13 April 2021 Tuesday
`Ya temliğini kaldır, ya da.`

"Ya temliğini kaldır, ya da."

Başkan Karaahmet; "Bizden önceki dönemi yani son bir buçuk yılı incelettik. Ali Eren başkan temliğini kaldırmalı, kaldırmazsa sonuçlarını mahkemede göreceğiz. Rapor burada, avukatlarımız çalışıyor, ayrıntılı bilgi almak isteyenlere yardımcı olacağız"

Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, bir önceki başkan Sacit Ali Eren’e temliğini kaldırması yönünde çağrıda bulundu.

Başkan Karaahmet; “Borç konusunda tartışma başka bir yere doğru gidiyor. Biz kulübü aldığımızda bir buçuk sene denetlendi ve bize bir rapor sunuldu. Temlikler var ve Ali Eren başkan tarafından bu temliğin kaldırılmasını istiyoruz. Salı akşamı eski başkanımız Mustafa Bozbağ’ın açıklamasını gördüm. Bizden önceki dönemi incelettik.  Ondan önceki dönemi inceletmek, o dönemki başkanın ve yönetimin sorumluluğu. Biz; bizden önceki bir buçuk yılın borcunu soruyoruz. Giresunspor'a başkanların temlik koymasına karşıyım. Geçmişte Fatih Kitapçı temlik koyduğunda da karşıydım halen karşıyım. Başkanlık yapmanın bir bedeli olmalı. Bugün Bozbağ’ın da temliği olsa onu da söylerim” dedi.

KULÜBÜN ÖNÜ KAPATILMAMALI

Başkan Karaahmet sözlerine şu şekilde devam etti: “ Mustafa Temel Bozbağ başkanlığındaki yönetim kurulu görevi bıraktıktan sonra iki kez genel kurulda ibra edilmiş. Dolayısıyla o dönem kapandı ama sen temlik koyarak Giresunspor'un önünü kapatamazsın. Şahitler üzerinde bize ifade ettiklerinde ortaya çıkan tablo çok farklı.  Biz diyoruz ki kulübün önünü aç. Kimse kulübün önünü kapatmamalı. Ali başkanın kulübün önündeki temliğini kaldırması gerekiyor. Üst akıl dediğimiz görüşmeler yapıldı ancak henüz bir gelişme olmadı. Biz bu sorunu çözemiyorsak bu raporu mahkemeye taşıyacağız. Konuşarak çözemezsek Giresunspor bu konuyu mahkemede çözmek zorunda. Bizim bu durumu çözmemiz lazım. Anlaşmaya çözemezsek mahkemenin kararına saygılı olacağız.  Ali Eren başkan temliğin kaldıracak, kaldırmazsa mahkemede sonuçlarını göreceğiz. Rapor burada, avukatlarımız çalışıyor, ayrıntılı bilgi almak isteyenlere yardımcı olacağız.”


hakan-karaahmetGiresunsportemlikspor28Çotanaklarali-eren

Diğer haberler

3 sesleri

3 sesleri

14. randevu

14. randevu

Yorumlar

  • Bir Garip Giresunlu 19.11.2020 19:50

    Bizim Giresunspor`un şirketleşmesi gerekir dediğimiz bu konularla ilgili. Kulüpler birilerinin inisiyatifi ile değil kanun ve kurallarla yönetilir. Devir teslim yapılırken hesap kitap da devir teslim edilir. Sonradan temlikmiş ya da falancının alacağı varmış gibi sözler bizi ikna etmez. Eski başkanlar kendi ceplerinden takıma ne kadar para harcamışlar. Yeni yönetim kendi cebinden ne kadar para harcadı ya da harcayacak...

Yorum yaz

Captcha