09 March 2021 Tuesday
TFF 1. Ligde ikinci yarı perdesi bu hafta sonu açılıyor. Bizim için iki ayrı heyecan var. İkinci yarıya yeni stadımızda başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Şu anda ligde zirvede bulunan Giresunspor'un, bu eda ile Çotanak Stadı'na çıkacak olması, ayrı bir heyecan. Yeni mabedimizde hafta sonu ilk maçımıza çıkacağız. O yüzden hepimiz 24 Ocak Pazar gününü büyük bir heyecanla bekliyoruz.

   TFF 1. Ligde ikinci yarı perdesi bu hafta sonu açılıyor. Bizim için iki ayrı heyecan var. İkinci yarıya yeni stadımızda başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Şu anda ligde zirvede bulunan Giresunspor’un, bu eda ile Çotanak Stadı’na çıkacak olması, ayrı bir heyecan. Yeni mabedimizde hafta sonu ilk maçımıza çıkacağız. O yüzden hepimiz 24 Ocak Pazar gününü büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Ligin ilk yarısında büyük bir başarıya imza atarak 35 puan toplayan ve şu anda da liderlik koltuğunda oturan Giresunspor’un, 44 yıllık Süper Lig özlemine son vermesi için 17 maçlık zor bir döneme giriyoruz. Hedefimiz belli, zor şartlar altında yakaladığımız liderliği  sonuna kadar korumak için, ikinci yarıda daha çok bir ve beraber olmamız, şehir olarak kenetlenmemiz gerekir. İlk yarıda yakaladığımız güzel avantajı ve havayı, ikinci döneme de yansıtmalıyız. Takımın havası çok iyi durumda, herkes şampiyonluğa kilitlendi. Pandemi ortamında başarımızın devam etmesi için, tüm futbolcularımızın ve teknik heyetimizin göstereceği fedakarlığa, hepimiz destek olmak zorundayız. İlk yarıyı lider kapadık ve şu anda zirvedeyiz. Baktığımızda fikstür yönünden de avantajımız var. İlk haftalarda içte ve dışta puan kaybı yaşamazsak, yolumuz açık olur ve hedefe doğru emin adımlarla ilerleriz.

İlk haftadan itibaren lige ağırlığımızı koyalım ve liderliğimizi sürdürelim. Rakip kim olursa olsun, biz kendi işimize bakalım ve çıkacağımız maçlarda lidere yakışır bir oyunla 3 puan almanın peşinde koşalım. Şimdi her takım bizim karşımıza ayrı bir havada çıkacak, lidere çelme takmanın hesabını yapacak. İşte biz buna fırsat vermemek için daha baskılı ve daha presli bir oyunla 90 dakika boyunca mücadeleyi elden bırakmamalıyız. Takviye yapamadık, ama oturmuş bir kadromuz var. Çocukların hepsi başarıya inanmış durumda. Kazanmanın yolunu biliyorlar. Teknik heyetimiz de yakalanan güzel havayı, mutlaka devam ettirmek isteyecek. Onların da kafalarında güzel hesaplar var. Bu takım başarılı olur ve mutlu sona ulaşırsa, herkesin değeri kat be kat artacak. Böyle olmasını kim istemez. Takımdan beklenti büyük, ama çapımız belli. Mücadelemizi ona göre sürdürüp, en az kayıpla işi mutlu sonla bitirmek, çok güzel olacak. O nedenle, camiamıza büyük işler düşüyor. Yakaladığımız güzel hava ve avantaj ile yolumuza kayıpsız devam etmeliyiz.

Ligin ikinci yarısı haliyle daha zor geçecek. Ancak, bizim havamız ve moralimiz yerinde. Bu hava ile yolumuza devam etmeliyiz. Başka takımların veya rakiplerimizin tantanalı demeçlerine kulak asmadan yolumuza devam etmeliyiz. Futbol sahada oynanır, mücadele eden, inanan ve koşan kazanır. Biz, oturmuş kadromuzla rakiplerimizin hepsine kafa tutacak ve yenecek konumdayız. Bulduğumuz hava ile yolumuza kayıpsız devam etmenin hesaplarını yapmalıyız. Bu hafta Balıkesir, sonra Menemen, ardından Bursa derken; puanları 3’er 3’er toplayalım ve yolumuza devam edelim. İnanmış ve oturmuş kadromuzla zoru başaralım ve 44 yıllık hasrete son verelim. Söylenildiği gibi, “o sene bu sene”olsun. Hafta sonu yeni bir heyecana yelken açıyoruz. Yeni stat ve yeni yıl Giresunspor’umuza hayırlı-uğurlu olsun. Sezon sonunda da Çotanak Stadı,  şampiyonluk turunu atacağımız ilk mabedimiz olsun..!                                                                            

 


Giresunspormahmut-boraspor28çotnaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha